20240614_180834

Szinte hihetetlen, amit az érdi úszók elértek a szenior ob-n

A tucatnyi csillogó érem közül nyolcat bearanyoztak városunk büszkeségei Gyulán.

Parádés produkcióval rukkoltak elő az érdi úszók a szenior országos bajnokságon, melynek Gyula adott otthont. Az Érdi Vízisport Kft. színeiben indult sportolók közül hárman nyertek aranyérmeket, de négyen lettek országos bajnokok.

Kanizsa Gábor egymaga négy versenyszámban is élen végzett: 50 méter hátúszásban, 100 m háton és pillangón, továbbá 200 m háton is maga mögé utasította a mezőnyt. Emellett pedig ezüstérmet szerzett 50 méter pillangón és 200 m vegyesen is.

Tóth Csaba és Kőhalmi András egyaránt két-két versenyszámban utasította maga mögé a mezőnyt. Előbbi sportoló 50 m pillangón és 200 m gyorson nyert, míg utóbbi 50 m mellen és gyorson állhatott fel a dobogó legfelső fokára. Kőhalmi megfejelte teljesítményt egy második helyezéssel is 100 m mellen.

Molnár Péter úgy lett ezüstérmes 50 méter mellen, hogy egyúttal országos bajnoki címet is nyert, ugyanis csupán egy szlovák úszó tudta őt megelőzni.

Az érdi úszók felkészítését ezúttal is Tekauer Márk végezte.

Fotó: Érdi Vízisport Kft.