Szép érdi siker született hétvégén a szegedi nyílt vízi országos bajnokságon, ahol az Érdi Vízisport három úszója állt rajthoz. Poteczin Dániel a leghosszabb, 10 kilométeres távon bizonyította felkészültségét. A verseny során végig kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtott,
magabiztosan tartotta helyét az élmezőnyben, és végül a második helyen ért célba, ezzel országos bajnoki ezüstérmet szerzett.
Így alakult a dobogó:
- 🥇 Sárkány Zalán (Balaton Úszó Klub)
- 🥈 Poteczin Dániel (Érdi Vízisport Kft.)
- 🥉 Hartmann Máté (Pécsi Sport Nonprofit Zrt.)
Az 5 kilométeres versenyszámban két érdi is indult. Csitári Izabella végig stabil tempót diktált, és a mezőny élvonalában haladva a hatodik helyen zárta a versenyt. Dudás Zsigmond pályafutása során először próbálta ki magát nyílt vízen, ráadásul rögtön hosszabb távon. Az érdi versenyző sikeresen teljesítette a kihívást, és 5 kilométeren a 16. helyen érkezett célba.