Bíró Andrást születésnapja alkalmából minden évben felköszöntötték az érdi irodalombarátok. Az ünnepségre a költő Zagyva utcai házában került sor. Bíró András ugyan 2016 óta nincs közöttünk, de a születésnapi köszöntő nem maradhat el: évről évre a verseiből összeállított előadással és koszorúzással emlékeznek a költőre a Bíró András könyvesboltban.
Idén a többnapos ünnep miatt május 3-áról 7-ére tolták a megemlékezést. Ez a nap is jeles dátum: 2014. május 7-én alakult meg a Bíró András Baráti Társaság.
„Andrást személyesen ismertük már évekkel korábban, baráti és munkakapcsolat fűzött össze bennünket. Zagyva utcai házában, kertjében sokszor rendeztünk irodalmi találkozókat.”

„Hallottuk őt szenvedélyes hangon verset mondani, részt vettünk könyvbemutatóin, szerveztünk a műveiből versmondó versenyeket iskolásoknak, felnőtteknek. Még élt, amikor ez a könyváruház felvette a nevét” – emlékezett vissza Daróci Lajosné Márta, aki – mint elmondta – a költő utolsó éveiben a titkárnő szerepét töltött be mellette.
Bíró András nyolc könyvét diktálta le neki, illetve fejeztek be már elkezdett műveket is.

Márta felidézte a költő életútját, és mindazt, amit Érdért, és a helyi irodalmi életért tett. 1971-ben költözött városunkba, jelentős szerepe volt a városi újság elindításában, aminek főszerkesztője is volt.
Szorgalmazta a Virágos Város mozgalmat, és sok cikket írt Érd várossá nyilvánítása édekében. Ő szerkesztette tíz éven át A kutya című országos folyóiratot, 2004-ben pedig alapítványt tett a feleségével az érdi iskolák tanulóinak A szép magyar vers- és prózamondásért címmel.
Bíró András életútját verseskötetek, regények, újságcikkek, illetve díjak és kitüntetések szegélyezték. Számtalan költővel, íróval tartott baráti kapcsolatot, köztük Berda Józseffel. Nem véletlen tehát, hogy Bíró András születésnapi ünnepségére rendszeresen ellátogat a szegedi Berda József Irodalmi Kör egy-egy tagja is.

Idén sem volt ez másként: Németh János Szegedről érkezett az ünnepségre. A 2000-es évek elején egy rendezvényen személyesen is találkozott Bíró Andrással, de nem csak ez vezérelte Érdre.
„Az irodalmi összejöveteleken szóba elegyednek a különféle klubok tagjai. Felvesszük egymással a kapcsolatot, meghívjuk egymást. Szegeden irodalmi találkozókat szoktam szervezni, remélhetőleg az érdieket is meg tudom majd hívni” – mondta az ÉrdMostnak a Berda József Irodalmi Kör képviselője.
A megemlékezésen az IRKA tagjai egy-egy szívüknek kedves Bíró András-költeményt szavaltak el. Szigeti Eszter és Varga Zoltán annak idején több Bíró-verset is megzenésített és előadott. Ezek is felcsendültek, igaz, nem élőben, hanem felvételről.
Az ünnepség végén megkoszorúzták Bíró András emléktábláját a könyvesbolt bejáratánál, és főhajtással emlékeztek az érdi költőre.