Felnőtt_Csapat

Ennyi éremre méltán lehetnek büszkék az érdi birkózók

Harmincöt dobogós helyezéssel zárták az Érdi Spartacus SC sportolói a legutóbbi versenyeket.

Három versenyen csaptak össze az érmekért és értékes helyezésekért az Érdi Spartacus Sport Club felnőtt és utánpótlás korú növendékei az elmúlt napokban.

A birkózók budapesti Honvéd Kupáján aranyérmet nyert Végh Richárd szabadfogás 97 kg-ban, Mezei Patrik ezüstérmes lett 86 kg-ban, míg a kötöttfogásúaknál Gyenes Bence bronzéremnek örülhetett a 97 kg-os súlycsoportban.

A Honvéd Kupával egyetemben a Kozma István Birkózó Akadémián tartották az U10-es, U11-es és U13-as korcsoportok szabadfogású gáláját, amelyen a gyermekeknél Antunovits Beke arany-, Szilágyi Kornél és Andruska Dominik ezüst-, Gulyás Panka pedig bronzérmet nyert. A diák 2. mezőnyben Vajna Nóra ugyancsak harmadik lett.

A birkózóversenyek mellett Szigetszentmiklóson tartották a szumósok országos bajnokságát, válogató és felkészülési versenyét, amelyen az U12-es korosztálytól egészen a felnőtt női és férfi mezőnyig szőnyegre léptek a sportolók. Az Érd Spartacus SC küzdősportolói összesen huszonnégy érmet gyűjtöttek. Elsőségnek Nedvig Máté, Délceg József, Baljer Kitti, Kaszás Lilla, Baljer Roxána, Kaszás Elza, Südi Norina, Virlics Anna, Szenicza Emma, Gerván Nimród és Pagonyi Gergely örülhetett.

Szabadfogású meghívásos U10, U11, U13 és Gyermek Gála
Gyermek: 1. Antunovits Beke, 2. Szilágyi Kornél, Andruska Dominik, 3. Gulyás Panka
Diák 2. leány: 3. Vajna Nóra