408811992_1991765007861345_5620704727283435123_n

Küzdésből jelesre vizsgáztak az érdi kézisek

Fontos mérkőzést nyert az Érdi FKSE-Treff 99 a férfi kézilabda NB II-ben.

Újabb bajnoki pontokat gyűjtött az Érdi Férfi Kézilabda Sportegyesület az NB II-es bajnokság F csoportjában. A hazai versenysorozat 11. fordulójában a MAFC vendégei voltak Hajdu Tamásék, méghozzá a mogyoródi Szent László Általános Iskola tornacsarnokában. A tabellán elfoglalt helyezések (Érd harmadik, MAFC hatodik) alapján a vendégcsapat lépett pályára nagyobb eséllyel, azonban a mérkőzés nem ígérkezett könnyűnek.

A találkozó első gólját a hazaiak szerezték és hét pernyi játék után már hárommal, 4-1-re vezettek. 6-6-nál ugyan egyenlő volt az állás, de ezután megint a MAFC került jobb helyzetbe. 11-11-nél Veres Máténak köszönhetően egalizált az érdi klub, majd a 24. percben Gyöngyösi Dávid is betalált, amivel először vezetett a vendégcsapat a mérkőzés folyamán. A folytatásban a házigazda futott az eredmény után, de az első félidő végére egyenlített, így 14-14-nél mentek pihenőre a csapatok.

A második játékrész javarészt fej fej melletti küzdelmet hozott, mindkét fél sokat tett a bajnoki pontok megszerzéséért. A 47. percben 24-21-nél, Hajdu Tamás góljával először vezetett hárommal az Érdi FKSE-Treff 99. Ezt a fórt pedig már nem tékozolta el Narancsik Imre alakulata, kettőnél közelebb nem engedte a MAFC-ot. Végül 31-29-re győzött az Érd idegenben.

A találkozó két legeredményesebb érdi kézilabdázója Gyimesi Máté és Ormay Soma Nándor volt, mindketten hét góllal járultak hozzá a két bajnoki pont bezsebeléséhez.

„Kicsit álmosan kezdtük a mérkőzést. Védekezésben és támadásban is akadtak problémák, ami 4-1-es hazai előnnyel indult. Tempót váltottunk és elkezdtünk felzárkózni, majd átvettük a mérkőzés irányítását. Végig tartva a 2-3 gólos előnyünket, sikerült 2 pontot elhoznunk idegenből, ami a felsőház szempontjából nagyon fontos. Ezúton is szeretnék gratulálni a srácaimnak, mert küzdésből jelesre vizsgáztak. És nem utolsó sorban szeretném megköszönni a játékosok, stábtagok első féléves munkáját és a támogatók segítségét!”

— nyilatkozta Narancsik Imre, az Érdi FKSE-Treff 99 edzője az ÉrdMost.hu hírportálnak.

Férfi kézilabda NB II, F csoport
MAFC – Érdi FKSE-Treff 99 29-31 (14-14)
Érdi gólok: Ormay, Gyimesi 7-7, Gyöngyösi, Zeitler 4-4, Kedves 3, Králl, Hajdu 2-2, Cseh, Veres 1-1.

Ugyan papíron még nem garantált az érdi kézilabdázók helye a felsőházban, de nagyon nagy lépést tettek ennek biztosítása felé. Ehhez az első négy klub között kell zárniuk a tizennégy mérkőzésből álló alapszakaszt. Folytatás 2024. február 14-én, amikor a Budai Farkasok-Rév U21 látogat az érdi Treff Sportcsarnokba.

Fotó: Érdi FKSE-Treff 99