Január 18-ig látható A mi Petőfink című vándorkiállítás a városi könyvtárban. Az ötletgazda a szentendrei Hamvas Béla Pest Megyei Könyvtár volt, innen indultak útjukra a Petőfi életét, munkásságát, szerelmeit, barátságait felvillantó molinók.
A tárlat Petőfi születésnapja előtt érkezett Érdre, és még jó tíz napig marad, és ha ez idő alatt ellátogatunk a felnőttkönyvtárba, meggyőződhetünk róla, mennyire egyoldalú az a kép, amit Petőfiről őrzünk.
A molinók azért egyediek, mert az általános- és középiskolai irodalomkönyvektől eltérő látószögekből mutatják be a kétszáz esztendeje született költőt.
Irodalomtörténész, író, költő, színész, zenész vall Petőfiről versben, zenében, előadásban. A szövegek egy-egy részlete a molinókon látható – a Petőfiről készült festményekkel egyetemben -, a teljes anyagok pedig telefonnal olvashatók le a szövegek mellett elhelyezett QR-kódok segítségével.
A kiállítás Petőfi munkásságát közelebb hozza a ma emberéhez, és a diákokhoz is – az érettségi előtt állóknak kifejezetten ajánlható, hiszen az, hogy Petőfi érettségi tétel lesz az idén, az olyan biztos, mint az, hogy ő írta a János vitézt.
(Aki nem hiszi, hallgassa meg Ferenczi György és az első pesti Rackák előadásában, a QR-kódot a könyvtárban megtalálja.)
Érdemes a QR-kódoktól függetlenül is elidőzni a molinók előtt. Láthatjuk Petőfi házisapkáját (Szendrey Júlia hímezte), pipáját, illusztrációt az 1953-as János vitézből, olvashatunk verset Szendrey Júliától – hogy csak pár ínyencséget soroljunk fel.
A kiállítás a könyvtár nyitvatartási idejében, ingyenesen megtekinthető január 18-ig (a következő állomás Százhalombatta lesz). Aki pedig kedvet kap, Petőfitől és Petőfiről is kölcsönözhet a könyvtár polcairól.