Már tizenegy éve azért dolgozik a törökbálinti Tábitha Ház – Magyarország egyetlen gyermekhospice háza -, hogy könnyebbé tegye az életét a a gyógyíthatatlan gyerekeknek és családjaiknak.
Hogy milyen munka folyik a Tábitha házban? A nappali ellátás keretében napközben, meghatározott ideig ápolják a gyermeket. Az ún. tranzitellátás akkor vehető igénybe, ha a gyermek tartós, speciális otthoni ápolásra szorul. Közben a szülők a szakemberektől megtanulhatják a biztonságos kezelés, ellátás módozatait.
A mentesítő ellátással a sokszor kimerült, csüggedt szülőktől egy időre átveszik a gyermek ápolását és felügyeletét. És végül, de nem utolsósorban: itt működik az életvégi ellátás, amikor a terminális állapotú gyermeknek és családjának nyújtanak segítséget.
Aki azt gondolja, hogy a Tábitha tragikus, nyomasztó hely, téved: mosoly, nevetés, játék és sok-sok szeretet határozza meg a légkört. Évente Magyarországon a becslések szerint több száz gyerekről derül ki, hogy betegsége nem gyógyítható, a további kezelések csak rontanák az állapotát. A Tábitha szakemberei nem csak a halálesemény előtt és közben, de utána, a gyászfolyamatban is készek segíteni.
Teslér Judit, a Tábitha Ház kommunikációs menedzsere az Érd FM 101.3-nak elmondta, hogy a Kalapot fel! kampány célja, hogy világszerte felhívják a figyelmet a több mint 21 millió gyógyíthatatlan és életet rövidítő betegséggel küzdő gyermek palliatív ellátáshoz való jogára és támogatást szerezzenek számukra.