310627151_1451215162058392_6709870813574372572_n

Aranyeső hullott az érdi szumósokra a hétvégi EB-n

Hat arany, két ezüst és négy bronzérem az érdi csapat mérlege.

Október 4-én hajnalban az Érdi Spartacus 16 sportolója négy kísérővel indult útnak Észtországba, hogy részt vegyen az U14, U16 és U18-as korosztályok számára Rakverében rendezett szumó Európa-bajnokságon.

A verseny az U14-es korosztály küzdelmeivel indult. Az Érdi Spartacus az első napon két aranyérmet is nyert: 50 kg-ban Lovász Zoltán, 70 kg-ban Bokros Márk bizonyult a kontinens legjobbjának. Ezen a napon a fiúknál 60 kg-ban Baljer Márk ötödik, a lányoknál Szenicza Emma szintén 60 kg-ban negyedik helyen végzett.

Szombaton az U16-as korosztályon volt a sor. Ez a nap is igen eredményesnek bizonyult az érdiek szempontjából, a lányok közül Kaszás Elza 60 kg-ban, a fiúknál Jakab Dániel 75 kg-ban, Gyenes Bence open kategóriában állhatott fel a dobogó legfelső fokára. Utóbbi az aranyérem mellett 95 kg-ban egy harmadik helynek is örülhetett. Szűcs Barna 60 kg-ban ezüstérmes, Lovász Zoltán 50 kg-ban ötödik lett.

A lányoknál Kaszás Lilla 70 kg-ban bronzérmes helyezést ért el, míg az open kategóriában csak a döntőben maradt alul honfitársával, Róna Cintiával szemben. Kaszás Elza és Lilla részvételével a magyar lánycsapat bronzérmet szerzett.

Az utolsó napon az U18-as korosztály lépett dohióra. Kaszás Elza 60 kg-ban ezúttal is Európa-bajnok lett, testvére Lilla 70 kg-ban az ötödik helyen fejezte be a versenyt. A fiúknál 100 kg-ban Gyenes Bence ismét begyűjtött egy bronzérmet, Virlics Marcell pedig 80 kg-ban ötödik helyen végzett.

Az Érdi Spartacus szumósai így összesen hat arany-, két ezüst-, négy bronzéremmel, egy negyedik és három ötödik hellyel zárták az Európa-bajnokságot. Közben a bulgáriai Plovdivban megrendezett birkózó Veterán-világbajnokságon a kötöttfogás „E” kategória 88 kilogrammjában Szeitl Károly bronzérmes lett.

Szintén ezen a hétvégén, Mogyoródon került sor a Serdülő Országos Bajnokságokra, ahol a szumó Európa-bajnokság miatt az Érdi Spartacus csak kis létszámmal képviseltette magát. Narancsik Bence szabadfogás 52 kg-ban ötödik helyen végzett.

forrás / fotó: Érdi Spartacus SC Facebook-oldala