Ötnapos klub az evangélikus egyházközségnél

Tizenharmadik alkalommal rendezte meg nyári ingyenes délelőttös táborát az Érdi Evangélikus Egyházközség.

Az öt napban a sok játék mellett énekeket és aranymondásokat tanultak a gyerekek, bibliai és missziós történetekkel ismerkedtek meg. A programot úgy állították össze, hogy a legkisebbek és felső tagozatosok is élvezzék.

A legkisebb gyerek két éves múlt, a legnagyobbak hetedik-nyolcadikosok. Középiskolások is jönnek hozzánk, közösségi szolgálat keretében segítik a munkánkat. Harminc és negyven közti a létszám, és nagyon sok a visszajáró gyermek,

– mondta lapunknak Labossáné Kővágó Anita lelkész, aki férjével, Labossa Péter lelkésszel és önkéntes segítőikkel szervezi, irányítja az ötnapos klubot.

Lennének többen is a gyerekek, és volna igény az egész napos táborra is, de ezt a helyszűke miatt nem tudják megvalósítani. Az érdeklődés azért is nagy, mert nem csak az evangélikus gyülekezethez tartozó gyermekeket fogadják szívesen – gyakori, hogy az iskolai hittanoktatásban részt vevő gyerekek elhozzák az ismerőseiket, barátaikat is.

Kezdettől részt veszek a táborokban, most már én is tartom az alkalmakat. Volt olyan év, hogy a kicsikre vigyáztam a játékoknál, de idén már én meséltem a bibliai és missziós történeteket. Nagyon sok örömöt, szeretetet és boldogságot adott nekem ez az öt nap: jó látni, a gyerekek mennyire évezik az éneklést, a játékot, és ahogy figyelnek a történetekre,

– mondta Labossa Anna Gréta, aki Farkas Ábellel együtt segédkezett a programok lebonyolításában.

Jó lehetőség ez arra, hogy a gyerekek megismerkedjenek Isten igéjével, és az elsajátított történeteket, aranymondásokat továbbvigyék a mindennapokba,

– mondta Ábel.

Ötnapos klubot nem rendeznek már az idén, ifjúsági táborokat és családos programokat még tartanak a nyáron.

Kapcsolódó cikkeink

További cikkeink

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Reddit
Telegram
WhatsApp
Email