IMG_0554

Tollas: Kőrösi az első fordulóban kikapott az Eb-n

IMG_0554

Az első mérkőzésen vereséget szenvedett és búcsúzott a madridi tollaslabda Európa-bajnokságtól az Érdi VSE válogatott sportolója, Kőrösi Ágnes.

Az Érdi VSE 27 esztendős válogatott tollaslabdázója – aki jelenleg a világranglista 138. helyét foglalja el – a spanyolországi Madridban április 25-én kezdődő Európa-bajnokság első fordulójában a világranglistán 109. cseh Tereza Švábíkovával találkozott.

A 21 éves, ifjúsági olimpiai bronzérmes Švábíková az első szettben 6:6 után bár meg tudott lépni 9:6-ra, de innen Kőrösi még 11:10-re visszakapaszkodott. Ezt követően a cseh viszont sorozatban öt pontot szerzett és jó hajrával 21:15-re nyerte a nyitójátszmát.

A második felvonásban pedig Kőrösi nem tudta tartani ellenfelét, aki 2:2 után meglépett 9:2-re, ezt az előnyét pedig tovább növelte és 21:8-as sikerével 25 perc alatt győzte le Kőrösi Ágnest 2:0-ra, így az érdi sportoló számára egy mérkőzés után véget ért a kontinensviadal.