220216_erd_mkc_2

Női kézi: jó játék, nagy küzdés, de pont nélkül távozik Siófokról az ÉRD

Szoros, számos fordulattal tarkított első félidő után bár többször vezetett a Siófok KC vendégeként, de háromgólos hátrányát nem tudta ledolgozni, és 31–28-as vereséget szenvedett, így pont nélkül távozott a Balaton partjáról az ÉRD a K&H női kézilabda liga 22. fordulójában.

A szezon legfontosabb mérkőzései előtt áll a kiesés elől menekülő ÉRD, amely még a közvetlen riválisok közül a Budaörssel és a Vasassal hazai pályán, a Szombathellyel idegenben vív kulcsfontosságú alsóházi rangadót, de ezt megelőzően Siófokon is megpróbáltak bravúrpontot szerezni Horváth Roland lányai.

Noha a Siófok KC elleni idegenbeli találkozón a korábbi érdi átlövő, Debreczeni-Klivinyi Kinga vezérletével többször is vezettek a Balaton-partiak, de az ÉRD 3–1 után egyenlített és bár sokáig a vendégek futottak az eredmény után, mindig egyenlítettek Alexandra Vukajlovicsék. Sőt, Hadfi Gréta sokadik védése után Fekete Bozsana fordított is (10–11), majd Bódi Bernadett góljával már 13-11-re vezetett az ÉRD húsz perc után.

Uros Bregar, a hazaiak vezetőedzője egy időkéréssel rendezte a sorokat és Tamara Mavsar egy lerohanásgóllal egyenlített is, de az ÉRD is meg tudott újulni és Vukajlovics szép betörése után megint vezetett (14–15). A félidő végén azonban elkapta a fonalat a Somogy megyei csapat, amely egy négygólos szériával a szünetben először vezetett három találattal (18–15).

A fordulás után bár az ÉRD-nek megvolt a lehetősége, hogy egy gólra zárkózzon, de a kihagyott vendéghelyzetek után a 42. percben Sirián Szederke találatával már 24–19-re vezetett a házigazda.

Andjela Janjusevicsék bár még az 54. percben is még 28–24-re vezettek, az ÉRD az utolsó percekben is tudott zárkózni és Bódi Bernadett, illetve Fekete Bozsana góljaival kettőre is csökkentette a különbséget (30–28), de végül a Siófok KC 31–28-ra legyőzte Horváth Roland együttesét.

A Siófok KC–ÉRD mérkőzéssel egyidőben rendezett Szombathelyi KKA–Moyra Budaörs találkozón a vendég Budaörs a tizedik perctől vezetve győzött 30–28-ra, így az ÉRD továbbra is a tabella tizenkettedik helyén áll.

Az ÉRD legközelebb április 14-én, jövő szombaton lép pályára, amikor a sereghajtó Vasas SC-t látja vendégül 18 órától az ÉRD Arénában. Ezt követően május 7-én a Kisvárdát fogadja, 15-én pedig Szombathelyre látogat az ÉRD, amely az utolsó fordulóban, május 21-én a Budaörs elleni hazai mérkőzéssel zárja az idényt.

K&H női kézilabda liga, 22. forduló
Siófok KC–ÉRD 31–28 (18–15)
Siófok, Kiss Szilárd Sportcsarnok, 600 néző. V.: Kiu Gábor, Kiu Tamás
SKC: Vojnovic – Böhme 2, A. JANJUSEVICS 9 (1), Juhász F., Jezic 4, DEBRECZENI-KLIVINYI 6,  Wald 2
Csere: Vojnovic (kapusok), Szarková 1, Sirián Sz. 3, MAVSAR 4 (2), Such N., Lapos
Edző: Uros Bregar
ÉRD: Hadfi – BÓDI 6, Vukajlovics 4, Szabó Kitti 3, PARÓCZY 4, Kopecz 5, Fekete B. 5
Csere: Kántor (kapus), Horváth D., Kiss D. Zs., Mód 2, Sztankovics
Edző: Horváth Roland
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–1. 11. p.: 5–5. 15. p.: 10–10. 19. p.: 11–13. 24. p.: 14–15. 32. p.: 19–15. 38. p.: 22–18. 43. p.: 24–19. 51. p.: 26–23. 58. p.: 29–27.
Kiállítások: 8, ill. 14 perc
Hétméteresek: 6/3, ill. 7/5