Jégkorong: vereséggel indult az U14-es helyosztó

7–3-ra kikapott az 5-12. helyekért rendezett helyosztó első fordulójában a MAC Budapest A2-es csapatátok a Kárpáti Farkasok U14-es korosztálya, míg a B-csapat a 36-39. helyért rendezett helyosztón 10–2-re verte a Szekszárdi Jégmaradarakat.

Mint beszámoltunk róla, a harmadik mérkőzést remek játékkal nyerte meg 11 – 5-re a Vasas SC ellen és bejutott az U16-os bajnokság elődöntőjébe a Kárpáti Farkasok.

A hétvégén az U16-osok mellett az U14-esek számára is elkezdődtek a helyosztó küzdelmek.

A Kárpáti Farkasok első csapata az 5-12. helyért a MAC Budapest A2-es csapatának vendégeként lépett jégre. Bár Hamvai Szilárd tanítványa még a második harmadban is vezettek, a harmadikat 5–0-ra, a mérkőzést pedig 7–3-ra veszítették el. Az U14-es második csapat az Érdi Jégcsarnokban a Szekszárdi Jégmadarakat látta vendégül, melyet magabiztos játékkal 10–2-re győzött le.

„Kiegyenlített mérkőzés volt két harmadon át. A másodikban meg tudtuk szerezni a vezetést, de a harmadikban sorozatos hibákat követtünk el. Ezt az ellenfél kihasználta, majd emberhátrányba is kerültünk, ez pedig megpecsételte a sorsunkat. Ezután már nem tudtunk visszajönni a meccsbe. Ezek az apró hibák javíthatóak, bízom benne, hogy következő meccsünkön már sokkal magabiztosabb játékot tudunk nyújtani”

– értékelt Hamvai Szilárd, az U14-esek edzője a klub honlapján.

U14 I. csoport, helyosztó, 5-12. hely
MAC Budapest A2–Kárpáti Farkasok 7–3 (2–1, 0–2, 5–0)
A Kárpáti Farkasok gólszerzői: Kun A. (9. perc), Laczkó B. (33., 39. p.)

U14 V. csoport, helyosztó 36-39. hely
Kárpáti Farkasok B–Szekszárdi Jégmadarak 10–2 (3–0, 3–2, 4–0)
A Kárpáti Farkasok gólszerzői: Amster (1., 34., 41. perc), László O. (10., 14., 24., 56. p.), Cserni (31. p.), Csoma (41. p.), Nagy M. M. (53. p.)