sportosszefoglalohoz-830x41511 (1)

HÉTVÉGI SPORTPROGRAMAJÁNLÓ – 03.11.-13.

Fehérváron vív rangadót az ÉRD női kézilabdacsapata, hazai pályán javíthatnak az Érdi VSE labdarúgói, Érden dőlnek el a kupaérmek a röplabdázóknál, a negyeddöntő harmadik meccsét vívja a Kárpáti Farkasok. A vívók Bükfürdőn, a tollaslabdázók Cegléden méretik meg magukat.

KÉZILABDA

Március 11-én, pénteken 18 órától a K&H női kézilabda liga 17. fordulójában az Alba Fehérvár KC vendégeként vív a bajnokság végeredménye szempontjából is kulcsfontosságú rangadót az ÉRD a Köfém Sportcsarnokban.

K&H női kézilabda liga, 17. forduló
03.11., 18.00:
Alba Fehérvár KC–ÉRD

Március 13-án, vasárnap 18 órától a Mogyoródi KSK II vendégeként őrizheti meg százszázalékos mérlegét a Pest megyei férfi kézilabda másodosztályban éllovas Kőrösi KDSE. Balázs Tibor együttese tizenöt bajnoki után tizenöt sikerrel áll az élen, melyet hétvégén tovább növelhet, hiszen a három győzelemmel, két döntetlennel és tíz vereséggel utolsó előtti Mogyoródi KSK II vendégeként lépnek pályára.

Pest megyei férfi kézilabda II. osztály, 18. forduló
03.13., 18.00:
Mogyoródi KSK II–Kőrösi KDSE

LABDARÚGÁS

Újabb fontos három pontról döntenek március 13-án, vasárnap 14 órától az Ercsi úti Sporttelepen, amikor az NB III Nyugati csoportjának 25. fordulójában a 29 ponttal tizenharmadik helyezett Érdi VSE a 33 ponttal nyolcadik Gyirmót FC Győr II-t látja vendégül.

Részletes beharangozó ide kattintva olvasható!

NB III, Nyugati csoport, 25. forduló
03.13., 14.00:
Érdi VSE–Gyirmót FC Győr II

RÖPLABDA

Március 12-én, szombaton előbb a nők, majd 13-án, vasárnap a férfiak döntőjét és bronzmérkőzését rendezik meg a röplabda Magyar Kupában, mely mérkőzéseknek az ÉRD Aréna ad otthont.

Három év után tér vissza az ÉRD Arénában a röplabdázók Magyar Kupájának végső helyosztója, melyet 2016 és 2019 között már többször megtartottak a Velencei úti létesítményben.

A nőknél eddig két-két békéscsabai és nyíregyházi győzelem született Érden a Magyar Kupában, azaz biztosan egy olyan csapat ünnepelhet szombaton az Arénában, amely korábban még nem tehette ezt meg, hiszen a döntőt március 12-én, 19 órától a Vasas SC vívja a Szent Benedek RA-val, míg azt megelőzően, 16 órától a Békéscsabai RSE csap össze a Fatum-Nyíregyházával a harmadik helyért.

A férfiaknál a 2018-as győztes Vegyész RC Kazincbarcika március 13-án, vasárnap 18.30-tól a 2017-ben ezüstérmes Pénzügyőrrel vívja a döntőt, amely előtt a 2016-os aranyérmes Fino Kaposvár a 2019-es kiírást megnyerő Kecskeméti RC-vel csap össze a harmadik helyért.

MVM Magyar Kupa Döntő – NŐK, március 12. (szombat)
16.00, bronzmeccs:
 Swietelsky-Békéscsaba–Fatum-Nyíregyháza
19.00, döntő: Vasas Óbuda–Szent Benedek RA
MVM Magyar Kupa Döntő – FÉRFIAK, március 13. (vasárnap)
15.30, bronzmeccs:
 Fino Kaposvár–Kecskeméti RC
18.30, döntő: Pénzügyőr SE–Vegyész RC Kazincbarcika

JÉGKORONG

Jön a negyeddöntő harmadik, mindent eldöntő mérkőzése az U16-os jégkorongbajnokságban, ahol a Kárpáti Farkasok bár az első meccsen hazai jégen kapott ki 5–4-re a Vasas SC-től, de a szerdai második felvonást remek játékkal nyerték 9–4-re az érdiek, akik így egyenlítettek a párharcban. Az egyik fél második győzelméig tartó párharc harmadik mérkőzését március 13-án, 12.30-kor rendezik az Érdi Jégcsarnokban.

U16, negyeddöntő, 3. mérkőzés
03.13., 12.30:
Kárpáti Farkasok–Vasas SC

A Kárpáti Farkasok U14-esei március 12-én, szombaton 18.25-től a MAC Budapest A2-es csapata ellen kezdik az 5-12. helyekért rendezett helyosztót, ahol hét mérkőzés vár az együttesre.

U14, 5-12. helyért rendezett helyosztó, 1. forduló
03.12., 18.25:
MAC Budapest A2–Kárpáti Farkasok

Az U12-es korosztályban szereplő együttes pedig a kék bajnokságban vasárnap a KMH SE vendégeként lép jégre.

U12, kék bajnokság
03.13., 12.25:
KMH SE Vikings–Kárpáti Farkasok

VÍVÁS

Nyolc fiú és két lány párbajtőrözővel vesz részt a Bükfürdőn rendezett Olimpici Nagydíjon az érdi központú regionális egyesület, a Danubius RSC. A viadalon a gyermek, a törpici és a serdülő fiúk és lányok mérik össze tudásukat egymással.

TOLLASLABDA

Hétvégén az U15-ös és U19-es korosztályok számára rendezik meg Cegléden a Ludovika Kupa tollaslabdaversenyt, melyen az Érdi VSE több sportolója is ütőt ragad, hiszen Kis-Kasza Miklós és Ágai Zsombor az idősebbeknél, Ágai Zénó a fiatalabbaknál lesz érdekelt, de előbbiek fiú párosban is indulnak.