Úszás: kilenc érdi érem a battai szenior ob-ról

Egy arany-, hat ezüst- és két bronzérmet szerzett az Érdi Vízisport Kft. három indulója, Nagy Zsófia, Nyári László és Tóth Csaba a Százhalombattai Sportuszodában hétvégén már tizenegyedszer megrendezett szenior országos bajnokságon.

Betegségek miatt az Érdi Vízisport Kft. három szenior korú úszója tudott csak részt venni a százhalombattai rövidpályás országos bajnokságon, de ők kiválóan indították az évet, hiszen hárman összesen kilencszer állhattak dobogóra.

A IV. korcsoportban induló Nagy Zsófia amellett, hogy 50 méter pillangón országos bajnoki címet szerzett 50 háton, 50 gyorson, 100 gyorson és 100 vegyesen is ezüstérmes lett.

Tóth Csaba 200 vegyesen másodikként, 100 pillangón harmadikként érte a falat, míg 100 vegyesen az éremről egy hellyel lecsúszva végzett negyedikként. Nyári László pedig 100 mellen második, 50 mellen harmadik helyen zárt.

Az érdi szenior úszók legközelebb az áprilisi, Kecskeméten rendezendő fedettpályás Duna Kupa országos bajnokságon vesznek részt.

Az Érdi Vízisport Kft. eredményei a XI. rövidpályás szenior úszó országos bajnokságon