Női kézi: plusz hétről kapott ki Újvárosban a Budaörs

Remekül kezdett és az 53. percben már 26-19-re is vezetett, mégsem tudott nyerni a Moyra Budaörs Handball, amely végül 27-26-os vereséget szenvedett a Dunaújvárosi KKA vendégeként a K&H női kézilabda liga 15. fordulójában.

Jól kezdett a DKKA otthonában a Buday Dániel által irányított újonc Budaörs, hiszen a vendégek Vártok Ramóna védéseinek köszönhetően néhány perc után már 4-1-re vezettek Szabadfi Ágnes góljával.

A Kohász ugyan 10-10-nél egyenlített, de a szünetre 14-11-es budaörsi előnnyel érkeztek a felek, majd a fordulás után is a hazaiaknak kellett futniuk az eredmény után.

A Budaörs pedig olyannyira elkapta a fonalat, hogy az 53. percben Szabó-Májer Krisztina gólja után már 26-19-re is vezetett. Innentől kezdve viszont már csak a Dunaújváros tudott betalálni és egy nyolcgólos sorozattal nem csak fordított, hanem a mérkőzést is 27-26-ra megnyerte.

K&H női kézilabda liga, 15. forduló
Dunaújvárosi KKA – Moyra Budaörs Handball 27-26 (11-14)
Legjobb dobók: Bulath 8, Farkas J., Kukucska 4-4, ill. Szabó-Májer, Tóth M. 5-5, Szabadfi 4