220122_erd_szkka

Női kézi: a jó hajrá kevés volt az ÉRD-től Vácon

Bár az ÉRD remekül hajrázva szorossá tette a végeredményt, a Váci NKSE szinte végig vezetve nyerte meg 34–31-re a megyei rangadót a K&H női kézilabda liga 14. fordulójában.

Ugyan a mérkőzés első gólját Szabó Kitti révén a vendég érdiek szerezték, de a hazaiak nem csak hamar egyenlítettek, hanem a tizedik percben a korábbi érdi szélső, Schatzl Natalie góljával már 9–3-ra vezettek.

Az ÉRD védekezése a folytatásban sem állt össze, miközben a hazai kapuban Pásztor Bettina védéseiből építkezhetett a Vác, amely magabiztosan tartotta előnyét és végül 18–11-es előnnyel érkezett a pihenőre.

A fordulás után sem tűnt úgy, hogy zárkózni tudna az ÉRD, hiszen a Vác a 43. percben is 27–18-ra vezetett, de a vendégek a hajrára nagyon összeszedték magukat. Alexandra Vukajlovics hátára vette társait és vezérletével a vendégek folyamatosan dolgozták le hátrányukat. Sőt, az 55. percben Szabó Kitti találatával már csak három volt közte (31–28), de ennél közelebb már nem tudtak kerülni Horváth Roland lányai, akik végül 34–31-es vereséget szenvedtek.

Az ÉRD-re február 16-án, jövő szerdán, 18 órától újabb hasonlóan kemény erőpróba vár, hiszen a 15. fordulóban a Motherson Mosonmagyaróvári KC-t látja vendégül az ÉRD Arénában.

K&H női kézilabda liga, 14. forduló
Váci NKSE–ÉRD 34–31 (18–11)
Vác. V.: Őri, Pozdena
Legjobb dobók: Kuczora 11 (3), Kácsor, Diószegi 5-5, ill. Szabó Kitti 10 (2), Vukajlovics 9
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–2. 10. p.: 9–3. 19. p.: 12–6. 27. p.: 16–10. 33. p.: 21–14. 43. p.: 27–18. 50. p.: 30–25. 55. p.: 31–28.
Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 8/5, ill. 4/3