Röpi: ezúttal is a románok nyerték az érdi meccset

Hazai pályán szettelőnyről szenvedett 3:1-es vereséget Romániától az ÉRD Arénában rendezett felkészülési mérkőzésen a magyar férfi röplabda-válogatott.

A keddi 3:2-es vereség után szerdán is összecsapott Romániával a héten Érden edzőtáborozó magyar férfi röplabda-válogatott az ÉRD Arénában. Koch Róbert szövetségi kapitány a tizenhat fős keretbe ezúttal csak két külföldön játszó röplabdázót tudott behívni nyolc újonc mellett.

Ennek ellenére a mieink ász nyitásával indult a románok ellen “visszavágó”, de az ellenfél hamar fordított és ellépett 6:2-re, amely után a mieink 14:14-nél egyenlítettek, majd egy pont erejéig 19:18-nál fordítottak is. A szett hajráját pedig elrontották a románok és hibáikat kihasználva a magyarok 28:26-ra nyerték a nyitójátszmát.

A második felvonás is bár 3:0-s hazai szériával indult, a vendégek 5:1 után is 6:5-re fordítottak, majd a különbséget folyamatosan növelve 25:20-szal egyenlítettek a szettek tekintetében.

A harmadik felvonás elején már nem sikerült vezetni sem, a románok pedig kezdeti előnyüket tovább gyarapítva tíz ponttal nyerték ezt a játszmát (25:15) és fordítottak.

A negyedik szettben sem sikerült megnehezíteni a románok dolgát, akik ezúttal is hamar többpontos előnyt szereztek és már 14:6-ra is mentek. Innen ugyan sikerült kozmetikázni és a magyarok visszajöttek 21:17-re is, de ennél közelebb már nem tudtak kerülni és a vendégek 25:19-es játszmagyőzelemmel 3:1-re a mérkőzést is megnyerték.