Milák Kristóf olimpiai bajnok!

Több, mint egy testhossznyi előnnyel, új olimpiai csúccsal (1:51,25) nyerte meg a 200 méter pillangóúszás döntőjét a tokiói olimpián Milák Kristóf, az Érdi Úszó Sport Kft. korábbi, a Budapesti Honvéd SE jelenlegi klasszisa. A szám másik magyarja, Kenderesi Tamás negyedik helyen végzett.

Milák nagyon magabiztosan érkezett a rajtkőhöz és remekül is kezdett, az első 50 méter után még világcsúcs részidőn belül fordult. A második ötvenen a dél-afrikai Chad le Clos ugyan megelőzte, de az újabb fordulás utan Milák tempót váltott és fokozatosan ellépett ellenfeleitől. Az utolsó 50-en aztán már csak a világcsúccsal versenyzett, végül saját egyéni rekordját nem tudta megjavítani, de 1:51,25-ös új olimpiai csúcsot felállítva szerezte meg első ötkarikás aranyérmét.

„A verseny előtt elszakadt a gatyám, így már beugráskor tudtam, hogy nem lesz meg a világcsúcs. Egy ilyen kis apróság is teljesen kiszakítja az embert a fókuszból. De nem vagyok csalódott, akár holnap Kecskeméten is lehet világcsúcsot úszni” – mondta a Magyar Távirati Irodának Milák, aki hozzátette, most még azért van dolga Tokióban, mert szeretné megismételni a mostani sikerét 100 méteren is.