22_03_29_erdmost_nincskep

Csellengés helyett

22_03_29_erdmost_nincskep

Csellengés helyett

Újraindult a Parkoló program az Emma utcában. A nyolcas szám kapuja hosszú hónapok óta ismét megnyílt az ifik előtt. A Gondozó Központ munkatársai egész nyáron ingyenes programokkal és harapnivalóval várják a 10-18 éveseket.

Érdfm 101.3 – Hallgasd bárhol! Bármikor!

HIRDETÉS

Van Érden egy különleges kezdeményezés, amit másfél évtizede indítottak útjára: ez a csellengő tizenévesek számára megrendezett ingyenes Parkoló program. A tavalyi tizenötödik születésnap után az ifiklub bezárt, a gyerekek legfeljebb virtuálisan találkozhattak, június 21-én azonban újra kinyílt az Emma utca 8. szám alatti ház kapuja, ahol a már ismerős csocsóasztal, kerti és  benti játékok mellett új programok várják a 10-18 éveseket délelőtt 11 és délután 4 óra között, augusztus 13-ig.

A nyolc hét tervezett programja heti tematikára épül (természetesen ahogy eddig, úgy idén sem kell minden nap és minden programon részt venni, bárki bekapcsolódhat, amikor szeretne). A programokat Tréfa Gabriella és Lódi Zorán, a Szociális Gondozó Központ munkatársai szervezik, de több kolléga is részt vesz a megvalósításban. Az első hét fókuszában a természet állt (kavicsgyűjtést és -festést, íjászkodást, társasjátékot, virágpréselést, növényültetést és -gondozást szerveztek erre az öt napra, míg a második a bűnmegelőzésről szól: ha van érdeklődés, ellátogatnak az Érdi Rendőrkapitányságra, szituációs játékokon és filmeken keresztül tanulják meg, milyen kockázattal és következményekkel járnak egyes döntések. A társas- és a kreatív játékok is a témához kapcsolódnak majd. 

Az első júliusi héten a barátságon, szerelmen lesz a hangsúly: alkotói versenyt, mozit, Fundoklia-túrát szerveznek erre az öt napra. Július 12-16. között mesterségekbe, szakmákba pillanthatnak be a fiatalok: terveznek postalátogatást is (ahol megtudhatják, hogy kell kitölteni egy csekket, feladni egy levelet). A következő héten a biztonságos közlekedés lesz a téma, a szabadidős játékok és kreatív foglalkozások mellett terveznek kirándulást a Közlekedési Múzeumba, és egy fantáziajátékot, amelyben azt kell elképzelniük a fiataloknak, milyen lesz a tömegközlekedés a jövőben. Július 26-30. közt az erőszakmentes kommunikáción lesz a fókusz, augusztus 2-6. között pedig az online világ veszélyforrásaira hívják majd fel a figyelmet (beszélgetnek például a társkereső oldalak működéséről, kipróbálják az egy napos telefondetoxot, másnap pedig átbeszélik a tapasztalatokat, és szeretnének meghívni egy híres youtubert is). Az utolsó héten a függőségekről, a játékok helyes használatáról lesz szó, és terveznek kosármeccset, valamint vízi programot is. A Parkoló, ahogy ez már hagyomány, idén is bográcsozással zárul majd.

„Ezek tervek; a megvalósításban rugalmasak vagyunk. Ahhoz igazítjuk a napot, hogy a gyerekek mit szeretnének. Lehet, hogy egy-egy nap nem lesz akkora a létszám, vagy épp mással foglalkoznának, esetleg az idő nem megfelelő egy-egy terv megvalósításához. Elfoglaltság mindig van, jó hangulat és étel-ital is” – mondta lapunknak Lódi Zorán, aki látogatásunkkor épp két fiúval snookerezett. „Nemrég nyitottunk, a gyerekek még nem tudnak rólunk. Reméljük, a jövő héten már többen leszünk” – tette hozzá.

„Négy éve járok ide, és amíg el nem kezdek dolgozik, jövök idén nyáron is” – mondta Bacsa Péter, aki már veterán parkolós. „Van egy csomó olyan társasjáték, ami otthon nincs. Nyáron elmegyek majd a barátaimmal a Velencei-tóra, meg pár helyre, de itt tervezem a nyaramat” – tette hozzá. A tizenhat éves Kovács Márk 2014 óta jár a Parkolóba, a társaság és a programok vonzzák. Mint mondja, itt nem unatkozik úgy, mint otthon. Arra a kérdésre, hogy vár-e valamilyen rendezvényt, csak mosolyog: „Nem különösebben, mindenhogy jól érzem itt magam”.

Aki szeretne csatlakozni a parkolósokhoz, nem kell mást tennie, mint benyitni az Emma utca 8. kapuján, és kitölteni a jelentkezési lapot. Ki-ki akkor jön, amikor akar, nem kötelező az összes programon részt venni. Minden 10-18 év közötti fiatalt szeretettel várnak a Szociális Gondozó Központ munkatársai.
 

További cikkeink

További cikkeink

Facebook

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Reddit
Telegram
WhatsApp
Email