img_8875

Úszás: Tohl Patrik egyéni csúccsal 5. 200 pillén

Egy A- és két B-döntőt úsztak az Érdi Vízisport Kft. versenyzői a Tüske uszodában rendezett Budapest Bajnokság első napján. Magó Gábor tanítványai közül eddig öten nyolc számban álltak rajtkőre és a következő három napban még tizennégyszer fognak.

Tovább javított a márciusi felnőtt országos bajnokságon úszott egyéni csúcsán, befért 2:02 alá és 2:01,98 perces eredménnyel ötödik helyen végzett Tohl Patrik 200 méter pillangón a Budapest Bajnokságon. Az Érdi Vízisport Kft. versenyzője három kőbányai, az aranyérmes Telegdy Ádám, a bronzérmes korábbi érdi Tekauer Márk és a negyedik helyezett – ugyancsak KSC-s – Mizsei Márk, illetve a BVSC ezüstérmesként záró úszóklasszisa, Cseh László mögött érte ötödikként a falat.

Polgár Laura a 100 méteres hátúszás B-döntőjébe úszta magát az előfutamban, ahol idején tovább javítva végzett második helyen.

Jankó Donát pedig 100 méter mellen B-döntőzhetett, ahol 1:08,60-as idővel zárt negyedik helyen.

Rajtuk kívül Tohl Dániel 1500 méter gyorson volt érdekelt a délutáni programban, ahol 16:56,30 perces eredménnyel 14. helyen végzett.

Ángyán Máté csupán egy számba nevezett a Budapest Bajnokságon, de végül visszalépett a 200 méter pillangó küzdelmeitől. A csak az 1500 gyorsra nevező Tohl Dániel mellett a két számot vállaló Polgár Laurának is véget ért a verseny, hiszen a 100 hát mellett 50 gyorson 27. helyen végzett.

A verseny részletes eredményei ide kattintva érhetőek el!

Tohl Dániel (2005): 1500 m gyors 14., 16:56,30

Az Érdi Vízisport Kft. további indulói a Budapest Bajnokságon, 06.16-19., Tüske uszoda