Úszás: 50 pillén ketten is B-döntőztek

Tohl Patrik és Jankó Donát is egyéni csúcsokat úszott a Budapest Bajnokság második napján. Az Érdi Vízisport Kft. mindkét versenyzője a B-döntőig menetelt 50 méter pillangón, míg Tohl 200 vegyesen is javított eddigi rekordján.

Három egyéni csúccsal és két B-döntővel folytatták szereplésüket az Érdi Vízisport Kft. úszói a Tüske uszodában rendezett Budapest Bajnokság második napján.

Magó Gábor tanítványai közül Tohl Patrik 200 méter vegyesen 2019-es egyéni csúcsát adta át a múltnak, hiszen 2:16,36-os eredményével 0,24 másodpercet javított rekordján, mellyel a 19. helyen végzett.

Ezt követően Tohl Patrik és Jankó Donát is beverekedte magát az 50 méteres pillangóúszás B-döntőjébe, ahol előbbi eddigi csúcsán 0,37 másodpercet, utóbbi 0,47 másodpercet javított, mellyel Tohl negyedik, Jankó hatodik helyen végzett.

Rajtuk kívül még Őri Rebeka indult 50 pillén, ahol 24. helyen végzett, míg Pigler Attila 400 gyorson zárt 18. helyen.

Az Érdi Vízisport Kft. versenyzői a Budapest Bajnokság hátralévő két napján még kilenc számban lesznek érdekeltek.

A verseny részletes eredményei ide kattintva érhetőek el!

Az Érdi Vízisport Kft. eredményei a Budapest Bajnokság 2. napján, Tüske uszoda
Jankó Donát (2003):
50 m pillangó B-döntőben 6., 0:26,58
Őri Rebeka (2004): 50 m pillangó 24., 0:30,52
Pigler Attila (2003): 400 m gyors 18., 4:14,70
Tohl Patrik (2004): 200 m vegyes 19., 2:16,36; 50 m pillangó B-döntőben 4., 0:26,31

Az Érdi Vízisport Kft. további indulói a Budapest Bajnokságon, 06.16-19., Tüske uszoda