Úszás: Milák minden idők második legjobb idejével Eb-győztes 200 pillén

A világ valaha volt második legjobb idejével (1:51,10) nyerte meg a 200 méteres pillangóúszást a budapesti vizes Európa-bajnokságon a Budapesti Honvéd SE jelenlegi, az Érdi Úszó Sport Kft. korábbi klasszisa, Milák Kristóf!

Milák Kristóf bár Kenderesi Tamás mögött csak második legjobb idővel jutott a budapesti Duna Arénában zajló úszó Eb 200 méteres pillangóúszásának döntőjébe, a fináléban már megmutatta mire képes.

A BHSE világklasszisa majd’ négy testhossznyi előnnyel, minden idők második legjobb idejével, 1:51.10 perces eredménnyel nyerte meg a 200 pillangót az ezüstérmesként záró olasz Federico Burdisso és 3,33 másodperccel a bronzérmes Kenderesi Tamás előtt!

A 200 méter pillangó világcsúcsát egyébként épp Milák Kristóf tartja, aki a 2019-es kvangdzsu-i világbajnokságon 1:50,73-at repesztett.

Milák az Eb-n egyébként 7 számba nevezett, eddig 400 gyorson a 20. helyet szerezte meg, 100 gyorson bár továbbjutott volna a középdöntőbe, de Németh Nándor és Szabó Szebasztián is megelőzte, így ezt a számot nem folytathatta.

Milák május 20-án 200 gyorson (10.00) és 50 pillangón (10.44), május 22-én pedig 100 pillangón áll rajtkőre az előfutamban.

Május 20-án az Érdi Vízisport Kft. fiatal tehetsége, Csulák Lia is vízbe száll az Európa-bajnokságon, hiszen 11.29-től 1500 méter gyorson áll rajtkőre. Erről bővebben ide kattintva olvashat