Látványos meteorhullás jön

Látványos meteorhullás jön

Ha az időjárás, pontosabban a felhőzet is kegyes lesz hozzánk, nagyon látványos meteorhullásra készülhetünk.

Érdfm 101.3 – Hallgasd bárhol! Bármikor!

HIRDETÉS

Mint minden évben, az április és a május most is a Halley-üstökösről, pontosabban a hátrahagyott törmelékéről szól. Ez a törmelék pedig nem más, mint az Éta Aquaridák meteorraj, amely Földünk útját keresztezi ilyentájt, és ennek a jelenségnek köszönhetjük a tavaszi csillaghullást – írja az időkép.hu

A meteorraj maximumát a Vega Csillagászati Egyesület szerint csütörtök hajnalban érjük el.

Ekkor óránként akár tucatnyi meteor is elsuhanhat a fejünk felett, sőt ennél többet is, 50 hullócsillagot is láthatnánk, amennyiben a raj kiindulópontja pontosan a fejünk felett lenne. 

Az oldal szerint a legtöbbet akkor láthatunk, ha kelet felé nézünk, és a horizont felett 50-60 fokkal kémleljük az eget. És bár csütörtökön hajnalban várható a legnagyobb „forgalom”, ekkorra több felhőt ígérnek, így talán a hullócsillag-vadászatra a kedd éjjel, szerda hajnal lesz az alkalmasabb időpont.

További cikkeink

Egy közpénzzel is támogatott civil szervezet által gyűjtött személyes adatok kampánycélú felhasználása sértheti az adatvédelmi szabályokat.

További cikkeink

Facebook

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Reddit
Telegram
WhatsApp
Email