Úszás: Csulák Lia korosztályos csúccsal aranyérmes!

Két aranyérmet nyert a debreceni medencés hosszútávúszó országos bajnokságon az U14-U15-ös korosztályban az Érdi Vízisport Kft. versenyzője, Csulák Lia, aki 1500 méteren és 5000 méteren is nagy fölénnyel nyert, utóbbiban ráadásul új korosztályos csúcsot állított fel.

A 2005-ös születésű sportoló korosztályában, az U14-U15-ösök között 1500 méteren és 5000 méteren is elindult. A rövidebb távon rendkívül magabiztosan teljesítő Csulák “utcahosszal” győzött, hiszen már az első száz méter után több mint egy másodperces előnyben volt, melyet a folytatásban is növelt. 17:01,56-os idejével úgy lett aranyérmes, hogy a második helyezettre 38 másodpercet vert.

5000 méteren már nem kezdett ennyire erősen, de végig az élmezőnyben tartózkodott és remek taktikájának köszönhetően féltávnál állt az élre. A második 2500 méteren pedig leszakította ellenfeleit, 59:01,63-as idejével új korosztályos országos csúcsot döntve lett aranyérmes! Csulák a második helyezett Nett Vivient több mint két perccel megelőzve érte elsőként a falat.