Vízilabda: megint háromból kettőt nyertek az érdiek

A Budapesti Honvéd SE-Érd kihelyezett vízilabdaszakosztályának mindhárom korosztálya vízbe szállt a hétvégén. Az ifik ugyan szoros meccsen kaptak ki, de a 2006-osok sima, a 2008-asok még simább sikert arattak.

A 2002-es születésűeknek kiírt budapesti ifjúsági bajnokságban a Sportliget ellen szállt vízbe a népligeti fordulón a BHSE-Érd. Fazekas Márton együttese Komlósi-Geri Bálint góljával vezetett is, de a nagyszünetre az ellenfél 4–2-re húzott el, majd a fordulás után tovább növelte előnyét. Hiába nyerte meg a negyedik negyedet az érdi csapat és hiába volt Török Regő ötször is eredményes, a BHSE-Érd 10–7-es vereséget szenvedett.

Budapesti Ifjúsági Bajnokság, 2002, 1. csoport, 2. forduló, Népliget
Sportliget–Budapesti Honvéd SE-Érd 10–7 (2–1, 2–1, 4–2, 2–3)
A BHSE-Érd gólszerzői: Török Regő 5, Komlósi-Geri Bálint 2

A 2006-osok majdnem hazainak számító vízben, a Kőér utcában csaptak össze az Angyalföldi Sportiskolával, amely ellen Gelányi Balog Csongor vezérletével már az első negyedben 4–1-es előnybe kerültek, a fordulás előtt pedig 7–3-ra vezettek. Az ASI DSE azonban nem adta fel, a harmadik játékrészt 4–0-ra megnyerve egyenlített, de ez is kevés volt, hiszen a negyedik negyedben remekeltek Szakács Péterék, ezt a felvonást 7–2-re, a mérkőzést pedig 14–9-re nyerték meg.

Budapesti Szívós István Gyermekbajnokság, 2006, 1. csoport, 2. forduló, Kőér utca
ASI DSE–Budapesti Honvéd SE-Érd 9–14 (1–4, 2–3, 0–4, 2–7)
A BHSE-Érd gólszerzői: Gelányi Balog Csongor 5, Szakács Péter 4, Szabó Bálint, Gáspár Bence, Erdő Richárd, Fain László, Farkas Szilárd 1-1

A legkisebb korosztály is nagy győzelmet aratott, hiszen a III. kerületi TVE uszodájában rendezett fordulón remek kezdés után az első negyedet 6–0-ra, a másodikat és harmadikat egyaránt 4–1-re nyerte meg, végül simán, 17–4-re nyert.

Budapesti Markovits Kálmán Gyermekbajnokság, 2008, C-csoport, 2. forduló, Laky Károly uszoda
Polo Academy BSC–Budapesti Honvéd SE-Érd 4–17 (0–6, 1–4, 1–4, 2–3)
A BHSE-Érd gólszerzői: Bereczki Erik 5, Korner Márton 4, Harmos Boldizsár, Herpák Noel, Fabinyi Huba 2-2, Veres Béla 1