Úszás: remek eredmények Kaposvárról

Három arany-, négy ezüst-, valamint öt bronzérmet szereztek az Érdi Úszó Sport Kft. sportolói a kaposvári Csík Ferenc Versenyuszodában rendezett Kaposvár Kupa idei első fordulóján.

Kilenc egyéni versenyszámban rendezték meg a Kaposvár Kupa idei első állomását, melyen a Magó Gábor vezette Érdi Úszó Sport Kft. öt férfi és egy női úszója állt rajtkőre.

A remekül sikerült viadalon Imre Milán és Tohl Patrik is mindhárom számban dobogóra állhatott, melyben elindult. A 2001-es születésű Imre Milán ebből kettőt meg is nyert, miután 100 méteren gyorson és pillangón is elsőként, 400 méter vegyesen pedig harmadikként csapott célba.

A 2004-es Tohl Patrik is megnyerte korosztályában a 100 méter pillangót, emellett 100 háton másodikként, 200 gyorson harmadikként végzett.

Őri Rebeka és Jankó Donát két-két érmet szerzett Kaposváron, előbbi 100 mellen és 200 háton ezüstérmeket, utóbbi 100 méter mellen és pillangón bronzérmeket szerzett. Az érdiek ötödik harmadik helyét Imre Bálint érte el, aki 200 méter háton állhatott a dobogó legalsó fokára.

Az Érdi Úszó Sport Kft. 4×50 méteres férfi vegyesváltója 1:53,89 perces idővel a pécsiek mögött lettek ezüstérmesek.

Magó Gábor tanítványai az első fordulóban elért eredmények után 135 pontot gyűjtve az egyesületi rangsor nyolcadik helyét foglalják el.