Kosárlabda: tartalékos csapattal is önbizalomnövelő győzelem!

Hét nyeretlen mérkőzés után tudott újra győzni a VMG DSE férfi kosárlabda csapata, amely az NB II Közép A-csoportjának 18. fordulójában a BKG Prima Akadémia U18-as együttesét verte 101–64-re Szigetszentmiklóson.

Sérülések miatt tartalékos csapattal utazott el a sereghajtó BKG Prima Akadémia U18-as csapatához a Szigetszentmiklósi Városi Sportcsarnokba a VMG DSE. Az elmúlt hét meccsén vereséget szenvedő érdi alakulat a bajnokság korábbi szakaszában, 111–46-ra verte a BKG fiataljait, így pozitív előjelekkel vágott neki a meccsnek.

Ennek ellenére nehezen indult be az érdiek szekere, hiszen az első negyed végén még a hazaiak vezettek 16–14-re, azonban a második tíz percre magasabb tempóra kapcsoltak a vendégek, s ezt a felvonást 33–11-re nyerték, s húszpontos előnnyel fordultak.

A térfélcserét követően sem állt le az érdi együttes, amely a pályára visszatérő Valaczkay Gábor vezérletével további hat ponttal növelte előnyét (20–26), majd a záró felvonásban sem engedett ki és önbizalomnövelő 101–64-es sikert aratott.

– Tartalékosan álltunk fel, sok a sérültünk. Álmosan kezdtük a meccset, de mikor nagyobb tempóra kapcsoltunk a második negyedben, eldöntöttük a meccset. Bízom benne, hogy elindulunk felfelé és mindenki egészséges lesz – értékelt a VMG játékos-edzője, Valaczkay Gábor, aki 28 pontot termelt, ebből hét triplát süllyesztett el a gyűrűben.

A VMG DSE 6–10-es mérleggel továbbra is a tabella tizenegyedik helyét foglalja el. Az érdiek legközelebb a 13. fordulóból elhalasztott mérkőzésen, a Gödi SE vendégeként lépnek pályára február 20-án, csütörtökön, majd 22-én, szombaton a Szentendrei KSE-hez látogatnak.