Úszás: visszavonult az érdi úszó az ob után

Kovács Benedek legjobb idővel jutott a 200 méteres hátúszás döntőjébe a kaposvári rövidpályás országos bajnokság harmadik versenynapján.

A harmadik nap is egyéni csúcsokkal telt az Érdi Úszó Sport Kft. versenyzőinek a kaposvári rövidpályás országos bajnokságon, hiszen a délelőtti előfutamok során a gyermek korosztályba tartozó Ángyán Máté 400 méter vegyesen elért tizenkilencedik helye mellett öt rekord dőlt meg.

200 méter mellen Jankó Donát 2,65 másodpercet javított csúcsán, ezzel tizenhatodik helyen kvalifikálta magát a délutáni B-döntőbe. Ott aztán még többet faragott legjobbján, 2:22,87-es egyéni csúccsal pedig a B-döntő hetedik helyén végzett.

100 méter gyorson négy érdi szállt vízbe, közülük Jánosi Kristóf is tovább faragta legjobbját, 0:50,79-ről 0:50,34-re, ezzel 15. helyen jutott tovább a délutáni programba, de ettől visszalépett. Az előfutamban Tohl Patrik 0:54,73-ról 0:53,21-re, Pigler Attila pedig 0:56,97-ról 0:54,38-ra módosította egyéni csúcsát, míg Jankó Donát 0:56,89-es idővel zárt.

200 méter háton Kovács Benedek állt rajtkőre, ahol már a táv negyedénél első helyen állt, 100 méternél közel fél másodperces előnnyel vezetett Telegdy Ádám előtt, végül 1,29 másodperccel előzte meg a kőbányai riválist, s 1:56,34-gyel, legjobb idővel jutott az A-döntőbe. Ebben a számban még Ángyán Máté is megmérette magát, aki közel három másodpercet (2,89-et) javított rekordján, ezzel huszadik helyen végzett. A döntőben aztán Kovács hiába kezdett remekül, a táv negyedénél és felénél is harmadikként fordult, ám a második száz méteren nem bírta tartani Telegdy Ádám és Bohus Richárd tempóját, így 1:54,05-ös idejével egyéni csúccsal végzett bronzérmesként.

Az ob zárónapján sem maradtak adósak az érdiek a jó teljesítménnyel, 50 méter mellen Jankó Donát több mint egy másodperccel javította meg eddigi rekordját.

50 méter háton Kovács Benedek az előfutamból negyedikként jutott a délutáni döntőbe, ahol ugyan közel került egyéni csúcsához, de 0:24,82-es idővel a hatodik helyen végzett. Joó Sára csupán ezt az egy számot vállalta a rövidpályás ob-n, ahol az előfutamban tizenkettedik lett, majd a B-döntőben 0:29,42-vel negyedik helyen végzett. Ebben a számban a férfiaknál még Ángyán Máté állt rajtkőre, aki egyéni csúcsán több mint két másodpercet javítva zárt a 23. helyen.

Ángyán 100 méter pillangón is érdekelt volt, ahol pályafutása során először fért be egy perc alá, 0:57,36-os rekordjával 3,38 másodpercet faragott legjobbján, ezáltal 26. lett, míg hozzá hasonlóan Tohl Patrik is egyéni csúccsal végzett a 27. helyen.

A rövidpályás ob egyéni számait érdi szempontból Pigler Attila zárta, aki 200 méter gyorson javított rekordján 1,02 másodpercet, így a 36. helyen végzett.

Hátra volt még a 4×50 méteres férfi gyorsváltó, ahol az Érdi Úszó Sport Kft. negyedik helyen került döntőbe. A Jánosi Kristóf, Kovács Benedek, Tohl Patrik, Jankó Donát összeállítású kvartett a fináléban egy helyet visszacsúszva az előkelő, ötödik helyet szerezte meg.

A kaposvári rövidpályás országos bajnokságot követően az érdiek versenyzője, Joó Sára bejelentette visszavonulását.

– A mai nappal szögre akaszhttps://erdmost.hu/wp-content/uploads/2021/06/business-blog-session-cover-img-03.jpg a dresszem, sapkám és szemüvegem. Gyönyörű 14 év volt tele nagyon jó és nehezebb időszakokkal, de egy percét se bánom! Nagyon köszönöm a szüleimnek, hogy ennyi áldozatot hoztak értem és végig kísértek engem támogatva! Köszönöm az összes edzőmnek a munkát, az együtt elért szép eredményeket. És igazából mindenkinek aki szurkolt nekem az évek során – olvasható Joó Sára bejelentése a közösségi oldalán.

A kaposvári rövidpályás országos bajnokság részletes eredményei ide kattintva érhetőek el!

Eredmények, XVI. Rövidpályás Országos Bajnokság, 3-4. nap