Kosárlabda: simán verte a Kandót a VMG

Gyenge kezdés után könnyed, 84–55-ös győzelmet aratott a Kandó FSC vendégeként a VMG DSE a férfi kosárlabda NB II Közép A-csoportjának nyolcadik fordulójában.

Nem kezdte jól a Kandó FSC elleni idegenbeli mérkőzését a VMG DSE. A tabella hetedik helyén tanyázó érdiek a tizenharmadik helyezett vendégeként az első negyedben ugyan nem játszottak jó ritmusban, azonban a hazaiak így is csak egypontos előnyt tudtak kidolgozni (17–16). A második negyedben azonban nagyon elkapták a fonalat Valaczkay Gáborék, egy 22–8-as tíz percet produkáltak és kényelmes, 38–25-ös vezetésről várták a második félidőt.

A harmadik negyed ismét kiélezett játékot hozott, de az érdiek további három ponttal növelték előnyüket (25–22), majd az utolsó felvonásban egyértelműsítették győzelmüket, végül 84–55-re nyertek.

– Álmosan, lassan kezdtünk, de mikor a védekezésünk keményebb lett, labdákat szereztünk és felgyorsítottuk a játékot. Lélektanilag fontos volt ez a győzelem a legutóbbi gyenge játékunk után – értékelt Valaczkay Gábor, a VMG DSE játékos-edzője, aki csapata legeredményesebb játékosának bizonyult 18 ponttal.

Az érdiek jelenleg 5–3-as mérleggel a tabella hetedik helyén állnak, legközelebb december 5-én, csütörtökön, 19 órától a Józsefvárosi KC-t fogadják a Vörösmarty Mihály Gimnázium tornacsarnokában.