Vízilabda: felemás mérleg a BHSE-Érdtől

A Budapesti Honvéd SE érdi vízilabda szakosztályának 2005-ös együttese sima vereséget szenvedett, míg a 2007-es együttes könnyedén verte a HUVK SE-t.

A Budapesti Honvéd SE-Érd 2005-ös együttese a budapesti bajnokság A-csoportjának negyedik körében, a Kőér utcai uszodában a KSI SE ellen szállt vízbe. Vargáné Gazdag Erika tanítványainak nem volt egyszerű dolga a listavezető ellen, amely már az első negyedben négygólos előnybe került, melyet a következő negyedekben tovább tudott növelni és végül 18–3-ra verte az érdieket.

A 2007-esek ellenben remekül teljesítettek a szentendrei V8 uszodában, hiszen rögtön az első negyedben Farkas Szilárd mesterhármasával elléptek 3–1-re, majd a második nyolc percben Bereczki Erik és Gáspár Bence is duplázott. a nagyszünetbeli 7–2-es állás után a második félidő már szorosabban alakult, ám az érdiek így is 12–8-ra győztek, megszerezve első sikerület az új kiírásban.

Budapesti Szívós István Gyermek I. bajnokság, Alapszakasz, A-csoport, 4. forduló, Kőér utca
Budapesti Honvéd SE-Érd–KSI SE 3–18 (0–4, 1–4, 1–4, 1–6)
A BHSE-Érd gólszerzői: Náfrádi Csaba, Bödecs Gergely, Farkas Szilárd 1-1

Budapesti Markovits Kálmán Gyermek III. bajnokság, Alapszakasz, A-csoport, 4. forduló
Budapesti Honvéd SE-Érd–HUVK SE 12–8 (3–1, 4–1, 2–2, 3–4)
A BHSE-Érd gólszerzői: Farkas Szilárd 5, Bereczki Erik 3, Serflek Levedi, Gáspár Bence 2-2