Szumó: egy arany-, két ezüst- és három bronzérem a hazai Eb-ről

Péntektől szombatig a szigetszentmiklósi városi sportcsarnok adott otthont az U14-es, U16-os és U18-as szumó Európa-bajnokságnak, melyen az Érdi Spartacus tizenkét sportolója lépett dohióba.

Tizenegy nemzet szumósai mérették meg magukat a Szigetszentmiklóson rendezett U14-es, U16-os és U18-as szumó Eb-n, ahol az érdieket tizenkét sportoló képviselte.

Az U14-eseknél a legjobb eredményt az 50 kilogrammban szereplő Kaszás Elza érte el, miután ezüstérmes lett, míg a 45 kilósoknál Baljer Kitti bronzérmesként végzett. A fiúknál a 35 kilogrammos Narancsik Bence a pontszerző, ötödik helyet szerezte meg.

Az U16-os korosztályban egy érem született érdi szempontból, miután 55 kilóban Kaszás Lilla állhatott a dobogó második fokára, valamint a fiúk 55 kilós súlycsoportjában Madarassy Zoltán ötödik lett.

Az U18-as mezőny hozta a legjobb érdi eredményeket, miután a 100 kilogramm küzdelmeit Végh Artúr nyerte és Európa-bajnok lett. Ugyanebben a kategóriában Varga Dániel az ötödik helyet szerezte meg, ahogy a 90 kilóban érdekelt Délceg Edvárd is pontszerzőként végzett. Az Eb-győzelemmel Végh Artúr indulási jogot szerzett az októberi, Japánban rendezendő világbajnokságra.

Az U18-asok nyílt versenyében Végh Artúr tovább remekelt, ezáltal a dobogó legalsó fokára állhatott fel. Emellett pedig Varga Dániellel az U18-as csapat tagjaként szintén bronzéremig jutottak.