Lovaglás: csapatbronz mellé hét érem

Öt arany-, egy ezüst- és egy bronzérmet szereztek az érdi Ördöglovas SE sportolói a négynapos balatonvilágosi Póni Klub országos bajnokságon.

39 egyesület 273 lovasának részvételével rendezték a 2019-es év Póni Klub országos bajnokságát Balatonvilágoson a díjlovaglók és díjugratók számára.

A versenyen az érdi Ördöglovas SE tizennégy sportolója is nyeregbe pattant. A legkiemelkedőbb szereplést Frank Dániel hozta, aki öt aranyéremmel is gazdagodott, miután a haladó díjlovaglóknál egyéniben és a csapatbajnokságon is Neapolitano XXV-24-gyel, a haladó stílusbajnokságon, a díjugrató bajnokságon és a díjugrató csapatbajnokságon pedig Daisy nevű pónijával is aranyérmes lett.

Király Alíz a stílusbajnokságon Auris nyergében épp Frank Dániel mögött lett ezüstérmes, míg a haladó díjugratóknál póni kettes kategóriában állhatott a dobogó legalsó fokára. Király Alíz is szerzett még egy aranyérmet, hiszen Frank Dániel és Daisy mellett ő és Auris volt az aranyérmes díjugrató csapat tagja.

Az előkezdők ifi korosztályában Besnyi Éva az előkelő, negyedik helyet szerezte meg.

A gyermek mezőnyben a kezdő díjlovaglóknál Kónya Júlia Daisyvel tizenkilencedik helyen zárt, míg az ifiknél Szeitz Nóra Dante nyergében lett 21., Nagy Olívia pedig Guccival 24.
Pillár-Bán Csenge Monaco nevű pónijával a stílusbajnokságon tizenkettedik lett, továbbá a díjugratók között tizedik helyen zárt.

Polgár Alexa is két kategóriában volt érdekelt Guccival: a nagy ló kategóriában a stílusbajnokságon 21., a díjugratóknál tizenhatodik lett.

A futószáras kategóriában a kezdők számára kiírt viadalon is szép eredményeket hoztak az érdiek, akik közül Frank Adél Daisyvel, Ducsai Borbála Dantéval zárt ötödik helyen korosztályában. Nagy Ajtai Bíborka szintén Dante nyergében végzett hatodikként, Frank Ádám Daisyvel tizedik, Megyeri Lili ugyancsak Dantéval tizenegyedik, Cherestes Alexandra pedig Guccival tizenkettedik lett.

A lovasiskolák közötti bajnokságon a 39 egyesület közül az Ördöglovas SE az előkelő, harmadik helyet szerezte meg!