​​​​​​​Sakk: Törökbálintra került a XII. Minaret kupa

Szinte telt házzal rendezte meg az Érdi VSE sakk szakosztálya a XII. Minaret Kupa nyílt rapid sakkversenyt.

Egyre népszerűbb a Minaret kupa. Azt is mondhatnánk, hogy telt ház volt, hiszen többen nem nagyon fértek volna el a versenyhelyiségben. A 2016-ban indult I. Minaret kupához képest megduplázódott a mezőny. Az érdieken kívül Százhalombattáról, Törökbálintról és Dunaharasztiról is jöttek első osztályú és mesterjelölt sakkozók, így a színvonalra sem lehetett panasz.

Már az első forduló is okozott meglepetést, de később is születtek váratlan eredmények. A második fordulóban került össze a mezőny legfiatalabb és legidősebb tagja. A 10 éves Salacki Marcell és a 87 éves Pápai János küzdelmében az utóbbi diadalmaskodott.

Az ötödik forduló után egy 15 éves törökbálinti sakkozó került az élre és a verseny végéig meg is tartotta ezt a pozíciót. Így új győztesnek gratulálhattunk. A legjobb érdi, Vendég Balázs a második helyen végzett. A versenyen résztvevő régebbi Minaret kupa-győzteseknek a 7.; 9.; 14. és 21. hely jutott.