Úszás: újabb két érem!

Az első két nap egyéni csúcsai és három bronzérme után a kecskeméti serdülő országos bajnokság harmadik napján egy ezüst- és egy újabb bronzérmet hoztak az Érdi Úszó Sport Kft. kiválóságai.

400 méter vegyesen Csulák Lia egészen elképesztőt ment, hiszen a 2005-ös születésű úszó több mint öt másodperccel javította meg a tavalyi gyermek ob-n úszott legjobbját, 4:54,31 perces idejével pedig második helyen érte a falat. Ebben a számban a még gyermek korosztályú Ángyán Máté is rajtkőre állt, s Csulákhoz hasonlóan nagyot (4,06 másodpercet) faragott legjobbján, ezzel a tizedik helyen zárt.

200 méter mellen Jankó Donát nagy éremesélyesként mérette meg magát, amelyet igazolt is, hiszen 2:26,80-as ideje az egyéni rekord (1,33 másodperces javítás) mellett bronzérmet hozott neki. Kovács Karolina a lányoknál 32. helyen végzett.

100 gyorson négy érdi is szerepelt, a legjobban Tohl Patrik ment, aki szintén új egyéni csúcsot úszott, ezzel a B-döntőben ötödikként végzett, míg Pigler Attila 26., Kovács Karolina 92., Vári Marcell pedig 108. helyen zárt.

200 méter háton Őri Rebeka szerepelt Magó Gábor tanítványai közül, aki fő számában döntőbe jutott, s végül a nyolcadik helyet szerezte meg.

Az Érdi Úszó Sport Kft. Jankó Donát, Ángyán Máté, Pigler Attila, Tohl Patrik összetételű 4×100 méteres fiú gyorsváltója az erős mezőnyben az előkelő, hetedik helyet szerezte meg 3:42,51-es idővel.