Szumó: Húsz arany Szigetszentmiklósról

Húsz aranyérmet szereztek az Érdi Spartacus SC szumósai a szigetszentmiklósi U14-es és U18-as országos bajnokságon, amely a többi korosztály számára felkészülési és válogatóverseny volt.

Szombaton és vasárnap rendezték meg az U14-es és U18-as korosztály szumósainak az országos bajnokságát a szigetszentmiklósi sportcsarnokban, ahol ezen korosztályok mellett a gyermek, az U12-es, U16-os, U21-es és felnőtt versenyzők is megmérették magukat.

A gyermekeknél Gazsi Nóra (25 kg), Jakab Roland (30 kg) és Baljer Márk (40 kg), az U12-eseknél ugyancsak Baljer Márk, valamint Jakab Dániel (50 kg) is aranyérmet ünnepelhetett, míg Gazsi Blanka második helyen végzett a 45 kilogrammosok mezőnyében.

Az U14-esek ob-ján négy aranyérmet és két-két második, illetve harmadik helyezést értek el az érdiek, miután Baljer Kitti (45 kg), Kaszás Elza (50 kg), Kaszás Lilla (55 kg) és Jakab Dániel (50 kg) is diadalmaskodott, míg Balogh András (65 kg) és Hermann Norbert (70 kg) nyakába ezüst-, Gazsi Máté (55 kg) és Virlics Marcell (70 kg) nyakába pedig bronzérem került.

Kaszás Elza az U16-osok versenyében is győzött 50 kilóban, miután Baljer Kittit előzte meg, míg az 55 kilogrammosoknál Baljer Roxána nyert az ezüstérmes Kaszás Lillát felülmúlva. A fiúknál Kovács Dávid (65 kg) harmadik, Hermann Norbert (75 kg) ötödik helyen végzett.

Az U18-asoknál két országos bajnoki címet szereztek az érdiek, akiktől Baljer Roxána (60 kg) és Végh Artúr (100 kg) is a dobogó tetejére állhatott, míg utóbbi súlycsoportban Varga Dánielé lett a második hely, a 80 kilósoknál pedig Délceg Edvárd harmadikként zárt.

A két legidősebb korosztályban, az U21-eseknél és a felnőtteknél „nem volt ellenfele” az érdieknek, hiszen a hat induló hét aranyérmet nyert: a fiatalabbaknál Berta Mike (70 kg), Buzás Patrik (85 kg), Végh Richárd (92 kg) illetve a mindkét korosztályt megnyerő Molnár Tamás (100 kg) is győzött, ahogy a felnőtteknél még Lemák Diána (55 kg) és Délceg József (85 kg) is megnyerte kategóriáját.

Ezt követően Gyomaendrődön már a birkózók diák egyes szabadfogású országos bajnokságán szerepeltek az érdiek, ahová a területi versenyeken elért eredmények alapján lehetett indulási jogot szerezni, itt az érdiektől Szenicza Nimród (32 kg) második, Gyenes Bence (69 kg) harmadik, Kaszás Elza (50 kg) a fiúk között versenyezve, illetve Hermann Norbert (76 kg) ötödikként végzett.

Eredmények, U14-es és U18-as szumó országos bajnokság, Gyermek, U12-es, U16-os, U21-es és felnőtt válogató verseny, Szigetszentmiklós