Kung fu: ígéretesen kezdték az ob-t

Tizenegy éremmel, egészen pontosan hét arany-, két ezüst- és két bronzéremmel indította a kung fu országos bajnokság első fordulóját Dunakeszin az Érdi Shaolin Wushu és Sportakrobatika Sportegyesület (ÉSWS SE).

Tizenegy sportolóval indult az ob első állomásán az ÉSWS SE, amely ugyan a formagyakorlatra helyezte a hangsúlyt, azonban a klubvezető, Balogh Péter tavalyi terveihez híven ezúttal Nagy Márk révén küzdelemben is indított versenyzőt az egyesület.

Az érdiek kiválóan szerepeltek pusztakezes formagyakorlatban, hiszen Broszman Bertalan, Magyari László, Mák Attila, Mák Melinda és Srágli Liliána révén arany-, Józsa Noel által pedig egy bronzérmet szereztek, míg Pozsgay Luca negyedik, Müller Hargita ötödik, Privitzky Botond hetedik és Broszman Benedek nyolcadik helyen végzett.

Hosszúfegyveres kategóriában is négy versenyszámban lettek dobogósok az érdiek, miután Mák Attila és Srágli Liliána itt is diadalmaskodott, Magyari László ezüst-, Müller Hargita bronzérmet szerzett.

Küzdelemben, qindában pedig Nagy Márk révén még egy második helyet értek el az érdiek.