Kosár: dupla vereség, vezéráldozattal

Előbb kiélezett mérkőzésen kapott ki a KKS DSE-től, két nappal később pedig újabb két hiányzó miatt szenvedett vereséget a TFSE-től a BKG-VMG DSE férfi kosárlabda csapata.

Kedden az NB II Közép B-csoportjának 24. fordulójában a KKS DSE vendégeként lépett pályára az érdi kosárlabdacsapat, amely ígéretesen kezdett, az első negyedben tartotta a lépést a vendéglátóval (19–18), de a második játékrészben tetemes előnybe kerültek a keresztúriak (31–17, 50–35). A nagyszünet után remekeltek az érdiek, a harmadik negyedet tizenhárom ponttal nyerték, ezzel közel kerültek a győzelemhez. A kiélezett végjátékban azonban amíg a hazaiaknál ültek a triplák, a vendégeknél már nem, ezt kihasználva pedig 87–83-ra győzött a KKS DSE.

A találkozó krónikájához tartozik, hogy a mérkőzésen Takács Áronnak megsérült a térde, így a játékos-edző, Valaczkay Gábor mellett ő sem volt bevethető a csütörtöki újabb bajnokin.

Az érdiek a 25. fordulóban a TFSE-hez látogattak, amely rögtön a meccs elején magához ragadta a kezdeményezést, 25–16-os első negyed után a másodikat 25–7-re nyerte a fiatalabb és fizikálisan jobb erőkből álló házigazda. A fordulás után sem tudta szorossá tenni a meccset a VMG, amely 94–65-re kapott ki.

A dupla vereség ellenére az érdiek így is őrzik tizenegyedik helyüket a tabellán. Legközelebb, április 18-án, 19 órától pedig az utolsó előtti helyen álló Szentendrei KSE elleni hazai találkozón már jó esély van arra, hogy megtörje hat meccs óta tartó nyeretlenségi szériáját a VMG.