Úszás: egyéni csúcsokkal és egy ezüsttel zártak az érdiek

Kovács Benedek második helyen ért célba 200 háton az úszók debreceni országos bajnokságán, így nem maradt érem nélkül az Érdi Úszó Sport Kft.

A viadal utolsó két napja számos egyéni csúcsot, A- és B-döntőt hozott az érdieknek. 400 vegyesen Imre Milán jelentőset, több mint nyolc másodpercet faragott egyéni csúcsából, így az előfutamban 16. helyen zárt.

100 gyorson Joó Sára és Jánosi Kristóf került a döntőbe a selejtezőből. Előbbi az A-döntőben nyolcadikként, utóbbi a B-döntőben harmadikként végzett. Mellettük viszont Ángyán Máté és Tohl Patrik is faragott rekordjából.

200 háton Kovács Benedek már a selejtezőben megmutatta, mit tud, majd az A-döntőben Telegdy Ádám mögött is másodikként érte a falat. 1:59,24-es ideje azonban egyelőre nem jelent kerettagságot és védettséget a kínai Kvangcsuban rendezendő világbajnokságra, miután csak a végső győztes Telegdy úszta meg a Sós Csaba, szövetségi kapitány által kitűzött A-szintet.

200 gyorson Barócsai Petra az előfutamot negyedik helyen zárta, majd az A-döntőben 2:02,82-vel érte a falat, amely a hatodik helyre volt elég. A fiúknál Tohl Patrik ebben a számban is egyéni csúcsot úszott.

50 háton a kétszázon ezüstérmes Kovács a selejtezőből harmadikként ment tovább, majd a fináléban egyéni csúcsán minimálisat javítva lett ötödik. Ángyán Máté pedig a selejtezőben egyéni rekorddal lett 24.

100 pillangón népes érdi mezőny volt, a két fiú, Ángyán Máté és Tohl Patrik itt is megdöntötte eddigi legjobbját, míg a lányoknál Barócsai Petra tizennegyedik lett. Joó Sára pedig A-döntőzött, ahol hetedik helyen zárt.

A Kovács Benedek, Jankó Donát, Imre Milán, Jánosi Kristóf összetételű 4×100-as férfi vegyesváltó az előfutamot negyedik helyen zárta, a döntőben azonban nem tudott javulni, s hatodik lett.

Eredmények, CXXI. Úszó Országos Bajnokság, Debrecen, 3-4. nap (dőlttel: egyéni csúcsok, zárójelben: azok mértéke)
400 m vegyes

Imre Milán – az előfutamban 16., 4:41,02 (+8,32 mp)

200 m mell
Jankó Donát – az előfutamban 23., 2:30,50

100 m gyors
Ángyán Máté – az előfutamban 82., 0:56,84 (+0,55 mp)
Barócsai Petra – az előfutamban 21., 0:58,71
Imre Milán – az előfutamban 66., 0:55,54
Jankó Donát – az előfutamban 77., 0:56,52
Jánosi Kristóf – az előfutamban 13., 0:51,44, B-döntőben 3., 0:51,40
Joó Sára – az előfutamban 10., 0:57,40, A-döntőben 8., 0:57,58
Tohl Patrik – az előfutamban 71., 0:55,82 (+0,73 mp)

200 m hát
Kovács Benedek – az előfutamban 2., 2:01,54, A-döntőben 2., 1:59,24

200 m gyors
Barócsai Petra – az előfutamban 4., 2:03,64, A-döntőben 6., 2:02,82
Tohl Patrik – az előfutamban 43., 2:01,49 (+0,73 mp)

50 m mell
Jankó Donát – az előfutamban 40., 0:31,71

50 m hát
Ángyán Máté – az előfutamban 24., 0:28,91 (+0,82 mp)
Kovács Benedek – az előfutamban 3., 0:26,20, A-döntőben 5., 0:25,65 (+0,03 mp)

100 m pillangó
Ángyán Máté – az előfutamban 43., 0:59,38 (+1,07 mp)
Barócsai Petra – az előfutamban 14., 1:02,62
Joó Sára – az előfutamban 7., 1:01,04, A-döntőben 7., 1:00,66
Tohl Patrik – az előfutamban 31., 0:57,84 (+1,35 mp)

4×100 m férfi vegyesváltó
Érdi Úszó Sport Kft. (Kovács Benedek, Jankó Donát, Imre Milán, Jánosi Kristóf) – az előfutamban 4., 3:51,81, döntőben 6., 3:50,77