Úszás: két A- és egy B-döntőt hozott a második nap

Barócsai Petra 400 gyorson, Joó Sára pedig 50 pillangón döntőzött a debreceni úszó országos bajnokság második versenynapján.

400 m gyors
400 méter gyorson Barócsai Petra az előfutamban hetedik helyen jutott A-döntőbe, ahol aztán idejéből tovább javítva végzett hatodik helyen 4:18,71-es eredménnyel. A roppant erős mezőnyben Késely Ajna diadalmaskodott Kapás Boglárkát és Hosszú Katinkát megelőzve.
Ebben a számban az Érdi Úszó Sport Kft.-ből még a 2004-es Tohl Patrik versengett, aki fiatal kora ellenére 28. helyen zárt, egyéni csúcsát 1,25 másodperccel felülmúlva.

50 m pillangó
50 pillén Barócsait leszámítva mindenki vízbe szállt Magó Gábor tanítványai közül. A lányoknál Joó Sára a selejtezőben nyolcadikként lépett tovább, az akkor úszott egyéni csúcsán tovább faragott, 0:27:91-es nevezési ideje után a döntőben 0:27,49-cel lett nyolcadik.
A fiúknál Jánosi Kristóf és Kovács Benedek is beúszta magát a B-döntőbe, előbbi 14., utóbbi 15. lett, de amíg itt Jánosi negyedik, összesítésben pedig tizenkettedik lett, addig Kovács visszalépett a számtól.
A fiatalok közül Imre Milán 54., Tohl Patrik 56., Jankó Donát 58., Ángyán Máté pedig 74. helyen végzett. Tohl 84, Jankó 33 századot javított eddigi legjobbján.

200 m vegyes
200 vegyesen hárman szerepeltek Érdről: Imre Milán 36., Jankó Donát 42., Ángyán Máté 45. helyen ért be. Utóbbi azonban kiváló időt ment: 2,25 másodpercet faragott rekordjából.

A CXXI. Úszó Országos Bajnokság percprogramja ide kattintva érhető el!

A délutáni döntőket az M4 Sport élőben közvetíti.