Úszás: eredményes felkészülési verseny

Az Érdi Úszó Sport Kft. négy versenyzője vett részt a horvátországi Rijekában rendezett nemzetközi úszó találkozón, amely egy felkészülési verseny volt az érdiek számára a március végi, debreceni országos bajnokság előtt.

A nemzetközi megmérettetésen 50 méter pillangón Joó Sára és Jánosi Kristóf állt rajtkőre. Előbbi 0:27,92-es idővel aranyérmes lett a harminc versenyzőt felvonultató mezőnyben, míg utóbbi 0:25,34-gyel ezüstérmet szerzett.

100 gyorson Joó és Jánosi mellett Barócsai Petra szállt harcba. Joó ebben a számban 0:57,10 perces idővel harmadikként érte a falat, míg Barócsai 0:59,68-cal tizedik lett. A férfiaknál pedig Jánosi 0:52,77-es időeredménnyel végzett a hatodik helyen.

100 háton csak Kovács Benedek volt érdekelt, aki 0:55,84-gyel bő fél másodperccel előnnyel csapott a célba az első helyen.

400 gyorson pedig Barócsai Petra szerepelt még, aki 4:26,01-gyel lett kilencedik helyezett.

A viadal után az Érdi Úszó Sport Kft. vezetőedzője, Magó Gábor Barócsai Petrával és Kovács Benedekkel egy háromhetes meleg égövi edzőtáborban vesz részt Thaiföldön, míg a többiek Érden készülnek a március 27-én kezdődő és 30-ig tartó debreceni országos bajnokságra.