Úszás: ötödik az érdiekkel felálló pesti régió

Az Érdi Úszó Sport Nonprofit Kft. nyolc sportolója szállt vízbe a Jövő Bajnokai Program össz-régiós versenyén, a Tüske uszodában, ahol a pesti régiót képviselték.

Kilenc régió közel háromszáz úszótehetsége mérte össze tudását és gyorsaságát a hétvégén, a Tüske uszodában rendezett Jövő Bajnokai Program össz-régiós viadalán, ahol a Pesti régiót képviselte az Érdi Úszó Sport Kft. nyolc növendéke.

A százméteres távokban rendezett versenyen az érdiektől a legeredményesebb teljesítményt a 2005-ös Ángyán Máté tudhatja magáénak, hiszen a pillangót 1:00,96-tal megnyerte, míg háton ezüstérmes lett a szintén a pesti régiót erősítő százhalombattai Marosi Bálint mögött.

Ángyán mellett Dulka Zsófia és Őri Rebeka háton, Tohl Patrik pillén és gyorson került dobogóközelbe, végül nem került érem egyikük nyakába sem.

A 8×50 méteres vegyesváltóval azonban három érdi is bronzérmes lett, hiszen a törökbálinti Vanek Zsófia mellett Gasparics Zalán, Simon Korina és Poteczin Dániel képvislete a harmadik helyen záró csapatot.

A verseny egyik különlegessége volt a nyolcszor ötven méteres úgynevezett csillagszóró szám, melyben a régiók legjobb fiú és lány úszói szálltak versenybe egymással: Pestet Tohl Patrik képviselte, aki egy első hely mellett két hatodik és egy hetedik helyezést ért el.