Kosár: könnyed hazai győzelem a VMG-től

Simán nyert a BKG DSE-Szigetszentmiklós ellen, hazai pályán a BKG-VMG DSE, amely a férfi kosárlabda NB II Közép B-csoportjának 14. körében 83–62-re győzött.

Úgy tűnt igazolódik a papírforma a két BKG DSE testvércsatáját a Vörösmarty Mihály Gimnáziumban, hiszen a mérkőzést a hetedik helyen váró Szigetszentmiklós az első negyedben remekül használta ki az érdiek gyengébb védekezését, s 29 pontot tett a táblára, amellyel szemben Valaczkay Gáborék „csak” huszonkettőt termeltek.

Ezt követően viszont a feljavuló védekezésnek köszönhetően ledolgozta hátrányát a házigazda, amely már a nagyszünetre átvette a vezetést (44–40).

A térfélcsere után pedig a harmadik negyedben csupán nyolc pontot engedtek a hazaiak (igaz, csak tizenhármat szereztek). A záró felvonásban viszont támadásban ismét erős volt a VMG, amely végül a 35 (!) pontot jegyző Takács Áron vezérletével aratott 83–62-es győzelmet.

Az érdiek sikerükkel a tizenegyedik helyen állnak, s a 6–8-as mérleggel tapadnak az előttük álló riválisokra.

Kerényi Gergőék a bajnokság 15. fordulójában a PAFC Basket vendégeként folytatják szereplésüket január 26-án, 18 órakor.