Elkezdődött a battai úszó-ob

Túl vannak az első napon az úszók a százhalombattai rövidpályás országos bajnokságon. Az Érdi Úszó Sport Kft. hat sportolója szállt vízbe a versenynapon.

Két A-döntős, és egy B-döntős szereplést tud felmutatni az Érdi Úszó Sport Kft. a százhalombattai ob első napjáról, hiszen a három idősebb, ténylegesen felnőtt korú sportoló közül Kovács Benedek 100 méter háton 0:52,50 perces idővel negyedikként érte a falat a héten Érdről a Budapesti Honvéd SE-hez igazoló Milák Kristóf, illetve Földházi Dávid és Bohus Richárd mögött, míg Joó Sára 100 méter vegyesen 1:02,21-es idővel ötödikként csapott a célba. A harmadik felnőtt versenyző az érdiektől Jánosi Kristóf volt, aki 50 gyorson a B-döntőben zárt harmadik helyen 0:23,08-as idővel.

Mellettük még három fiatal érdi állt rajtkőre. A 2005-ös születésű Ángyán Máté 100 háton 40. lett, a 2004-es Tohl Patrik 200 pillén a 24., 50 gyorson az 55. helyen zárt, továbbá a 2003-as Jankó Donát 100 vegyesen és 100 mellen is a 38. helyet szerezte meg.

Érdekesség, hogy a 200 méter pillangó előfutamában a tárnoki Milák Kristóf a korábbi érdit, a jelenleg a Kőbánya SC-t erősítő Tekauer Márkot, illetve a Budafóka érdi sportolóját, Márton Richárdot előzte meg. Később Milák 200-on aranyérmes, Tekauer bronzérmes, Márton pedig hatodik lett.

Az Érdi Úszó Sport Kft. sportolói összesen 31 számban szerepelnek az ob-n. A második napon Joó Sára és Jankó Donát 50 méter pillangón, illetve 200 vegyesen lesz érdekelt, de utóbbi számban még Tohl Patrik is vízbe száll.

Az ob-n az érdiek versenyzője, Barócsai Petra nem indult.