A hét elején befejeződtek az érettségi vizsgák. Hogy országosan hogyan szerepeltek a diákok az idei, az előző évektől annyira más körülmények közt lezajlott megmérettetésen, azt még nem tudjuk, de azt igen, hogy az érdi iskolákban átlagos, vagy annál jobb eredmények születtek.
Két újabb magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 4081 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma.
Bolhavásárt tart szombat reggel 9-től 13 óráig az Érnyugat egyesület a Bóbita jászótéren: várják mindazokat a környékbeli lakosokat, akik szeretnének különféle holmit, könyvet, játékot, ruhát, sporteszközt, háztartási cikket, kisbútort csereberélni, illetve értékesíteni. Vásárolni bárki jöhet.
Könyvbemutatóval és előadásokkal várja a látogatókat a Magyar Földrajzi Múzeum június 26-án délután hat órától. A Múzeumok Éjszakája programjaira a belépés ingyenes, de védettségi igazolványhoz és előzetes regisztrációhoz kötött. A rendezvény a múzeumkertben lesz, de a kiállítások is megtekinthetők.
Tíz éve váltak el, de a bíróság úgy döntött, hogy a közös tulajdonban lévő házban maradjanak mindketten: a nő és gyermekeik a földszinten, az emeleten a férfi, akinek alkoholproblémái vannak, és többször agresszíven viselkedett a feleségével, ezért távoltartást rendeltek el, de ezt nem tartotta be.
A héten elfogadta az országgyűlés azt a törvénymódosító javaslatot, amely választhatóvá tette azt a mindössze negyven órás felkészítő tanfolyamot, amely eddig minden örökbefogadó szülő számára kötelező volt.
Június 23-án 21 órától ismét együtt szurkolhatnak a focirajongók Diósdon, a Németország-Magyarország mérkőzésen.
Százhalombatta is megnyitotta klimatizált önkormányzati épületeit a lehűlni vágyók előtt.
Az érdi piacon is megszűnik az idősáv, nyitvatartási időben szabadon látogathatják a létesítményt a 65 év alattiak és felettiek egyaránt - tudtuk meg Lantos Bence piacfelügyelőtől, aki elmondta azt is: bizonyos óvintézkedések azért életben maradnak.
Maradnak a maszkhasználat szabályai, de a vásárlási idősávokat eltörölték. 500 főnél nagyobb zenés-táncos rendezvényeket augusztus 15-ig nem lehet rendezni, de ezt időről időre felülvizsgálja majd a kormány – mondta csütörtöki sajtótájékoztatóján Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter.