Ma szüret és családi nap a pincesoron!

Már 12 órától várják a látogatókat az Érdi Pincesoron, ahol a Pincetulajdonosok Érdi Egyesülete tartja hagyományos szüreti mulatságát és családi napját, s a szervezők rendkívül színes programokkal készülnek minden korosztálynak.

A rendezvényt a jogszabályok értelmében csak védettségi igazolvánnyal rendelkező lakosok, valamit az ő felügyeletük alatt lévő 18 év alattiak látogathatják.

A Pincesoron lesz többek között veterán autó bemutató a Mély utcánál (ez védettségi igazolvány nélkül is megtekinthető), lesz divatbemutató, ahol a magyar népmese, ballada, legenda, opera és néptánc elemei is megjelennek, gasztronómiai és kézműves vásár, mesés bábszínház Bölöni Rékával, jégkorong road show, röplabdakóstolgató, görög, horvát és roma táncház, horvát nemzetiségi bababemutató, ukrán nemzetiségi énekek, táncbemutató, hangszerbemutató, de természetesen nem maradnak el az olyan hagyományos programok sem, mint a szőlőáldás és taposás.

Idén nagy újítás az előző évekhez képest, hogy a pincék is megnyílnak a látogatók előtt és mindenhol különböző programok várják az érdeklődőket.

ÁLLANDÓ PROGRAMOK

12:00-24:00 Nyitott pincék – bor és ételkülönlegességek
12:00-17:00 Veterán autó bemutató (helyszín: Mély utca)
12:00-22:00 Gasztronómiai- és kézműves vásár
12:00–18:00 Horvát nemzetiségi bababemutató (Helyszín: Dávid pince)
12:00-18:00 "Bazi nagy görög tali" - görög tánctanítás és programok (Helyszín: Csicsics pince)
12:00-17:00 Jégkorong Road Show a Kárpáti Farkasokkal
12:00-17:00 Röplabda kóstolgató a Delta RSE közreműködésével
15:00-17:00 Érd FM 101.3 kívánságműsor ÉLŐ kitelepülés (Helyszín: Színpad)
18:00-24:00 Népzenei bemutató a pincékben

PROGRAMOK A PINCÉKBEN

12:30 Görög táncház a Csicsics pincénél
13:00 Találkozás a pincesorral - vezetett pincelátogatás borkostólóval (Indulás a főbejárattól. Állomások: Martonosi pince, Buki pince, Lucza Borbár és Terasz)
13:30-14:30 Szüreti népművészeti; kézműves gyerekfoglalkozás (Helyszín: Lucza Borbár és Terasz)
14:00-14:30 Énekeljünk együtt! Népdaltanítás (Helyszín: Martonosi pince)
15:00-15:30 Nagy Albert és zenekara - mini koncert táncos betétekkel (Helyszín: Buki pince)
15:00 Találkozás a pincesorral - vezetett pincelátogatás borkostólóval (Indulás a főbejárattól. Állomások: Martonosi pince, Buki pince, Lucza Borbár és Terasz)
16:00 Nemzetiségi Táncház az Érdi Horvát Nemzetiségi Önkormányzat közreműködésével (Helyszín: Dávid pince)
16:00 Pákai Petra és Udvarhelyi Gábor duó (Helyszín: Lucza Borbár és Terasz)
16:00 Roma Folklór Táncház élő zenével (Helyszín: Szent Donát-szobor előtt)
16:00 Nemzetiségi énekek az Érdi Ukrán Nemzetiségi Önkormányzat közreműködésével (Helyszín: Balogh pince előtt)
16:00 Nemzetiségi Táncház az Érdi Horvát Nemzetiségi Önkormányzat közreműködésével (Helyszín: Dávid pince)
20:30 Népzenei mini koncert (Helyszín: Balogh pince)
21:15 Népzenei mini koncert (Helyszín: Martonosi pince)
22:00 SZÜRETI UTCABÁL
22:00 Népzenei mini koncert (Helyszín: Buki pince)
22:45 Népzenei mini koncert (Helyszín: Lucza Borbár és Terasz)

SZÍNPADI PROGRAMOK

14:15 Ferenc Bernáth gitárművész („Pro Cultura Minoritatum Hungariae” díj, a Palladio Orchestra, a "világ legnagyobb gitárzenekara" alapító tagja és zenekarvezetője, A Béke Nagykövete-2020) és Viktória Koloszova ukrán énekesnő duó fellépése (Helyszín: színpad)
14:30-15:00 Hangszerbemutató foglalkozás – főszerepben a zene „szerszámai” - a hangszerek. Velük ismerkedhetnek meg az érdeklődők az autentikus élő zene által, az azt megszólaltató szakértő muzsikusok segítségével. (Helyszín: színpad)
15:00 Kariatidák görög kórus műsora (Helyszín: Színpad)
15:20 Elenizmos műsora (Helyszín: Színpad)
15:45 Master SE táncbemutató (Helyszín: Színpad)
16:00 A három kecskegida – mesél és bábozik, a gyerekekkel játszik: Bölöni Réka (Helyszín: Színpad)
17:00 Ünnepélyes megnyitó és szőlőáldás (Helyszín: színpad)
17:20 Szőlőfeldolgozás hagyományos módszerekkel (préselés, taposás), friss mustkóstolás (Helyszín: színpad)
18:00 Aurora FolkGlamour Mesés Divatbemutató - avagy a magyar népmesék, balladák, legendák életre kelnek (Helyszín: színpad)
19:00 Ritmusa Zenekar - ÉLŐ koncert (Helyszín: színpad)
20:15 Pákai Petra és Udvarhelyi Gábor duó - ÉLŐ koncert (Helyszín: színpad)