23 állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést, ezzel hazánkban az azonosított fertőzöttek száma 3816-ra nőtt, ám az aktív betegek száma 1311-re csökkent, eközben az elmúlt 24 órában elhunyt négy krónikus beteg.
Tartalom flag-ek: Noshow
Utoléréses baleset történt az M6-os autópálya 21-es kilométerénél, Érdnél, Pécs felé. Az érdi hivatásos tűzoltók áramtalanították a járműveket, az érintett szakaszon dugó van. A balesethez mentőket is hívtak - közölte a VÉSZ alkalmazás.
Újabb 28 magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 3741 főre nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma, közölte az központi járványoldal.
Oldalára borult egy személygépkocsi a 6-os főút 22-as kilométerszelvényénél, Ercsi térségében. Az esethez az érdi hivatásos tűzoltók és társhatóságok mellett mentőhelikopter is érkezett. Az útszakaszon irányítás mellett egy sávon halad a forgalom - írja a Katasztrófavédelem alkalmazása, a VÉSZ.
Különleges, gyűrűs napfogyatkozás figyelhető meg Magyarországról, amit naptávcsővel, napfogyatkozás-szemüveggel vagy hegesztőszemüveggel lehet majd követni. A részleges fogyatkozás 12 óra 4 perckor kezdődik Érden és a környéken, a maximális kitakarás 12 óra 45-kor lesz.
Az M7-es autópályán Törökbálint térségében a Balaton felé tartó oldalon, a 7-es km-től az elválasztó védőkorlát közötti növényzetet kaszálják. A belső sávot lezárták, a forgalom egy sávon halad.
Szombaton az Érd Aréna adott otthont a második Érdi Dartshétvégének. A nap folyamán Nemzeti Bajnokság, Paradarts Nemzeti Bajnokság és Szabadidőkártyások Országos Bajnoksága zajlott. A megmérettetésen természetesen az érdiek is részt vettek, azonban a vártál valamivel gyengébben szerepeltek.
Az M1-es és az M7-es autópálya csomóponti elválásától a Balaton felé vezető oldalon, az erős hétvégi forgalom miatt telítetek a sávok, több km-es araszolásra lehet számítani. A 16-os km-nél az M0-s autóúti csomópontban is nehézkes a felhajtás az M7-es autópályára.
Immár 3284-re nőtt a beazonosított fertőzöttek száma, és 958-an pedig gyógyultan távoztak a kórházból.
3178-ról 3213 főre nőtt a beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt újabb 13 idős krónikus beteg, így 405 főre emelkedett az elhunytaké.