Orbán Viktor hétfőn újabb öt programpontot ismertetett a kormány gazdaságvédő intézkedései közül. Bizonyos esetekben átvállalják a bérköltségek egy részét, újra lesz 13. havi nyugdíj, újraindítják a kiemelt nemzetgazdasági ágazatokat és 450 milliárd forint értékben támogatnak majd beruházásokat.
Tartalom flag-ek: Érdekes
Az Ipsos hazai kutatása alapján a koronavírus-járvánnyal kapcsolatban legjobban a WHO-ban és a tudósokban bízunk meg, legtöbben pedig kézmosással védekezünk a betegség ellen. A kutatást 1000 fő megkérdezésével végezték március végén, 18 év felettiek körében.
Vasárnap Orbán Viktor kormányfő már bejelentette, még tegnap meg is jelent a Magyar Közlönyben, így hétfőtől hatályos is a díjmentes magyarországi közterületi parkolásról szóló kormányrendelet.
Az előrejelzés szerint ma a napi csapadék mennyisége területi átlagban, a délnyugati, nyugati megyékben 20 mm felett, a Dráva mentén néhol 30 mm felett alakulhat. Kisebb körzetekben akár 30 mm-t jóval meghaladó csapadékösszeg is összegyűlhet éjfélig.
Simó Károly, az érdi Fidesz frakcióvezetője eljuttatta szerkesztőségünkhöz azt a levelet, amelyet Csőzik László polgármesternek küldtek vasárnap, és amelyben járványügyi intézkedésekre tesznek javaslatot.
"Azt üzenjük, nem rajtunk fog múlni! Mi adunk, adunk amíg van mit, aztán majd gyűjtünk, kérünk, és azt is odaadjuk!"- Csőzik László polgármester is reagált arra a kormányjavaslatra, miszerint az önkormányzatoknak be kell fizetniük a gépjárműadót a védekezési alapba.
Legtöbben most rázódunk bele a digitális oktatásba. Van azonban olyan szülő is, aki évek óta otthon tanítja a gyermekeit.
Budapesten és Pest megyében van a legtöbb fertőzött, az összes regisztrált eset 62%-a, ezért Müller Cecília országos tisztifőorvos szerint nagy annak az esélye, hogy a fővárosban "berobban" a járvány, hangzott el többek között az Operatív Törzs vasárnapi sajtótájékoztatóján.
Meghalt 52, többségében idős, krónikus beteg, és újabb 633 magyar állampolgárnál mutatták ki a koronavírus-fertőzést – közölte a koronavirus.gov.hu szerdán, kiemelve: eddig 4 790 996 embert oltottak be Magyarországon, közülük 2 774 416-an már a második adag vakcinát is megkapták.
Mint arról korábban írtunk, a koronavírus-járvány miatt az iskolai beiratkozások is főleg online módon végezhetőek el a KRÉTA rendszer e-Ügyintézési felületén keresztül, de a beiratkozás két szakaszban történik, ezért utánajártunk, az érdi iskolákba mikor kell jelentkezni.