Tetlák Örs alpolgármester a közösségi oldalán mondott köszönetet a városüzemeltetés és az ÉKFI munkatársainak a tábla kihelyezéséért.
Az érdi minaretre igazán büszkék lehetünk, hiszen az egész országban csupán három török torony maradt fenn. Egeré és Érdé magányosan áll, Pécsett azonban ott van mellette az imahely, a dzsámi is. A megmaradt tornyot már az 1800-as években is számon tartották, és mint ritka műemléket, többen lerajzolták. A huszonhárom méter magas torony törzse tizenkétszög alaprajzú, körerkélyéhez 53 változó magasságú, kicsorbult csigalépcső vezet fel. Megvilágítását a torony falába épített résnyi nyílások biztosítják. A felső ajtót Mekka felé tájolták. A 19. században a kupola villámcsapás következtében leomlott. 1971-es helyreállításánál vasbetont használtak, hogy mindenki számára egyértelmű legyen, melyek a kiegészített részek
– írtuk korábbi cikkünkben. A minaret külső lépcsője sajnos olyan mértékben leromlott, hogy egyelőre nem látogatható, a tervek szerint török segítséggel újulna meg. Erről bővebben itt írtunk.
Augusztusban az M6-os városközponti lehajtója után, a 6-os és 7-es utak közös szakaszán helyeztek el egy idegenforgalmi táblát, amely azt hirdeti, hogy a városban működik a Magyar Földrajzi Múzeum. Mint akkor az alpolgármester elmondta, fontos, hogy Érd „felkerüljön a térképre”, ami azt is jelenti, hogy köztéri láthatósággal segíteni kell az erre járókat és népszerűsíteni a helyi értékeket.