A határozatot a budaörsi önkormányzat ismét meg fogja fellebbezni és a környékbeli lakókat is arra kéri, éljenek fellebbezési jogukkal, amiben minden segítséget megad számukra.
Azt írják, az önkormányzat a közelben lakók jogos panaszai alapján már hosszú évek óta próbálkozik a legkülönbözőbb módokon a lőtér okozta zajterhelés megszüntetésével. Miután önkormányzati hatáskör ez ügyben nincs, csak azt tudták tenni, hogy az illetékes hatóságok és bíróságok előtt eljárásokat indítottak.
A helyi önkormányzat által kezdeményezett eljárások során kiderült, a lőtér működését eleve nem lett volna szabad engedélyeznie a rendőrségnek, mert az Natura 2000-es besorolású természetvédelmi terület, ahol tilos lőteret létrehozni.
Az önkormányzat által indított bírósági eljárásokban a Kúria, majd legutóbb a Budapest Környéki Törvényszék is kimondta, hogy a rendőrségi határozat törvénysértő, már csak amiatt is, mert nem vonta be ügyfélként az eljárásba a zajterhelés által érintett lakosokat. Az elrendelt új eljárásban azonban a rendőrség ismételten jogszabályt sértett, ezért legutóbb a Törvényszék ismét megsemmisítette a lőtérengedélyt, és új eljárás lefolytatására kötelezte a rendőrséget.
Ebben az új eljárásban a rendőrségnek először is ügyfélként be kellett volna vonnia az ügybe minden ingatlantulajdonost, akinek a lőtér hatásterületén van ingatlana, másodszor pedig figyelembe kellett volna vennie azt a szigorú jogszabályi rendelkezést, amely szerint lőtér Natura 2000 besorolású területen nem engedélyezhető.
A budaörsi önkormányzat jogi képviselője június legvégén vette kézhez a Budaörsi Rendőrkapitányság 13010-821/422-97/1996.F. számon iktatott határozatát. Ez a határozat azonban ismét nem felel meg a bírósági ítéletekben foglaltaknak és a hatályos jogszabályoknak. A rendőrség ismét engedélyezte a lőtér működését, azon az alapon, hogy szerinte – és a Duna–Ipoly Nemzeti Park álláspontja szerint – a Natura 2000 besorolás során már figyelembe vették, hogy a területen egy lőtér is van. Ilyen kivétel azonban a jogszabályokban nem szerepel. Nem derül ki a rendőrségi határozatból az sem, hogy a rendőrség valóban ügyfélként kezelte-e valamennyi, a lőtér hatásterületén lévő ingatlan tulajdonosát.
A budaors.hu-n hangsúlyozzák, ezt a határozatot is meg fogják fellebbezni. Azt kérik a lőtérrel határos vagy annak a hatásterületén lévő ingatlanok tulajdonosaitól, akiknek a jogait az önkormányzat a jogorvoslati eljárások kezdeményezésével védeni próbálja, hogy maguk is éljenek a fellebbezés jogával, akkor is, ha az eljárásról nem kaptak értesítést a rendőrségtől. Az önkormányzat ebben szükség esetén segítséget nyújt. Szeretnék elérni, hogy a Budaörs nyugati részén lakók jó időben is, nyitott ablaknál, lövések zaja által nem zavarva élhessék az életüket. Ebben nagy segítség, ha az érintett lakosok is csatlakoznak az erőfeszítésekhez.