A Magyar Földrajzi Múzeum egyre több olyan programot szervez, amelyek mind-mind a környezetvédelemhez, illetve a természetvédelemhez kapcsolódnak. A beporzók napját minden évben március 10-én ünnepeljük, ez pedig egy jó lehetőség arra, hogy felhívják az emberek figyelmét a méhek, lepkék, darazsak és egyéb beporzó rovarok kulcsszerepére a természet és az emberi élet fenntartásában.
Ezt a napot megelőző vasárnapon, azaz március 9-én az érdi múzeum is programmal készül, hogy a családok egy kellemes délután keretében mélyülhessenek el a témával kapcsolatban, játékos jelleggel.
A múzeumigazgató elmondta, hogy alapvetően a kisebbeket és rajtuk keresztül az egész családot szeretnék megszólítani ezzel a rendezvénnyel, amelyet először szerveznek meg a városban.
„Ez egy szokásos családi délután lesz, amelynek az apropóját ez a különleges nap adja, ezzel is igyekszünk ezeknek a környezettudatos, illetve környezetvédelmi projekteknek a számát növelni a múzeum programkínálatában”
– jegyezte meg Mácsai Anetta.
A program délután kettőkor kezdődik, amelyen a Bonton Tánc Sport Egyesület méhecsketáncát láthatják a gyerekek, de ezenkívül számos izgalmas foglalkozás is lesz. Mézkóstolással, mézeskalácsfestéssel várják az érdeklődőket, de a meghívott méhészek bemutatnak különféle méhészeti eszközöket is.
Az igazgató megjegyezte, eljön a Magyar Környezeti Nevelési Egyesület is, amelynek köszönhetően egy mobil tanösvényt is felállítanak, így mindenféle jópofa játékos feladaton keresztül ismertetik meg a résztvevőkkel, hogy egyáltalán mit köszönhetünk a beporzóknak.
A 18 óráig tartó rendezvény utolsó programja egy izgalmas előadás lesz, amelyen Kecskés Ferenc biológus hozza közelebb a témát kicsikhez és nagyokhoz egyaránt.